Archidiecezja Łódzka
Uczeń prof. Ratzingera przewodniczącym Papieskiej Akademii Teologicznej
21:08 | 22.06.2014 | Wyświetleń: 322
Uczeń prof. Ratzingera przewodniczącym Papieskiej Akademii Teologicznej

Papież Franciszek mianował nowym przewodniczącym Papieskiej Akademii Teologicznej 73-letniego teologa moralnego z Kanady i “ucznia Kręgu Ratzingera”, o. Reala Tremblay, redemptorystę. Będzie on na tym stanowisku następcą 70-letniego salezjanina, o. Manlio Sodiego, który zakończył pięcioletnią kadencję.

Swoją pracę doktorską o. Tremblay obronił w połowie lat 70-tych w Ratyzbonie u ówczesnego profesora Josepha Ratzingera, późniejszego papieża Benedykta XVI. Była ona poświęcona św. Ireneuszowi z Lyonu (135-202 ). Przez wiele lat o. Tremblay był profesorem Akademii Alfonsjańskiej, prowadzonej przez redemptorystów uczelni specjalizującej się w teologii moralnej. W radzie Papieskiej Akademii Teologicznej jest już od 2009 roku.,

Ta założona w 1695 roku akademia rozwija dialog między wiarą a rozumem, poświęcając tej tematyce regularnie prowadzone konferencje naukowe. Uczestniczy w nich 40 teologów z całego świata. Przewodniczący Papieskiej Akademii Teologicznej wybierany jest na okres pięciu lat, ale jego kadencja może zostać przedłużona.

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x79909/uczen-prof-ratzingera-przewodniczacym-papieskiej-akademii-teologicznej/