Archidiecezja Łódzka
List Benedykta XVI do abp. Stanisława Gądeckiego
20:42 | 25.06.2014 | Wyświetleń: 319
List Benedykta XVI do abp. Stanisława Gądeckiego

Na znaczenie, jakie dla jego życia miało posługiwanie u boku św. Jana Pawła II wskazał w liście skierowanym na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego papież-senior, Benedykt XVI.

W liście datowanym 3 czerwca br., a stanowiącym odpowiedź na pismo przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z 27 kwietnia br. Benedykt XVI stwierdził, że za wielką łaskę uznaje on możliwość wieloletniej posługi bezpośrednio u boku Jana Pawła i życie w ten sposób w „wielkiej szkole świętości”. „Zawsze będę wdzięczy Bożej Opatrzności, za to, że mogłem Go włączyć do grona błogosławionych. Uważam za znak Opatrzności, że ostatniego dnia mego pontyfikatu, 28 lutego 2013 roku formalnie uznano cud potrzebny do kanonizacji” – napisał papież-senior. Dodał, iż „jesteśmy pewni, że pomoc Świętego Papieża towarzyszy nam każdego dnia”. Benedykt XVI przekazał również abp. Gądeckiemu serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia z okazji wyboru na stanowisko przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Natomiast metropolita poznański w piśmie skierowanym w dzień kanonizacji – 27 kwietnia – na ręce Benedykta XVI wyraził w imieniu Konferencji Episkopatu Polski wdzięczność za jego wkład w beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II. Przypomniał, że to właśnie Benedykt XVI wkrótce po śmierci Papieża-Polaka otworzył proces beatyfikacyjny. Akt ten Kościół w Polsce odczytał jako wyraz wiary obecnego papieża-seniora, a także umiłowania osoby Jana Pawła II. Abp Gądecki złożył również Benedyktowi XVI najserdeczniejsze życzenia trwania w Bożej łasce.

http://ekai.pl/wydarzenia/komentarze/x79999/benedykt-xvi-do-abp-gadeckiego/