Archidiecezja Łódzka
Gliwice: koronacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy
20:50 | 18.06.2014 | Wyświetleń: 281
Gliwice: koronacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W niedzielę 22 czerwca w katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się koronacja słynącej łaskami ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dokonają jej ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz ks. bp ordynariusz Jan Kopiec.

Msza święta koronacyjna rozpocznie się o godz. 12.30. Po zakończeniu Eucharystii ukoronowana ikona zostanie procesjonalnie przeniesiona do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.

W sobotę 21 czerwca o godz. 21.00 w katedrze odbędzie się uroczysty apel Maryjny przed ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo ma na celu duchowe przygotowanie do uroczystości koronacji.

Dwie złote korony pobłogosławione zostały kilka miesięcy temu przez papieża Franciszka. Korony zostały ufundowane m.in. przez mieszkańców Gliwic i okolic.

Gliwicka ikona jest kopią rzymskiej Matki Bożej Bolesnej. Namalował ją tamtejszy malarz Józef Burchardt. Do Gliwic., dzięki staraniom o. Helmuta Schultza, przekazał ją najwyższy przełożony redemptorystów o. Patryk Murray CSsR. Trafiła tam w roku 1923.

Gliwice: koronacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy