Archidiecezja Łódzka
Program papieskich celebracji na najbliższe miesiące
18:49 | 27.05.2014 | Wyświetleń: 350
Program papieskich celebracji na najbliższe miesiące

Biuro Papieskich Nabożeństw Liturgicznych opublikowało program uroczystości, którym w najbliższych miesiącach będzie przewodniczył Ojciec Święty.

8 czerwca, w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, papież o godz. 10.00 sprawować będzie Eucharystię w bazylice watykańskiej.

W czwartek 12 czerwca, Franciszek będzie przewodniczył konsystorzowi dotyczącym niektórych spraw kanonizacyjnych – papież zasięgnie opinii purpuratów w kwestii kanonizacji błogosławionych, o których wstawiennictwie przy cudownym uzdrowieniu pewnych osób wydała już dekrety Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, jak na przykład żyjącego w XIX wieku franciszkanina, bł. Ludwika z Casorii (1814-1885) oraz żyjącego w XIII wieku franciszkańskiego tercjarza, bł. Amato Ronconi.

Tydzień później, 19 czerwca wieczorem, w uroczystość Bożego Ciała papież będzie przewodniczył Mszy św. i procesji eucharystycznej z bazyliki św. Jana na Lateranie do bazyliki Santa Maria Maggiore.

Dwa dni później, w sobotę 21 czerwca odwiedzi diecezję Cassano all’Jonio w Kalabrii.

Natomiast w niedzielę, 29 czerwca w uroczystość świętych Piotra i Pawła Ojciec Święty będzie przewodniczył Mszy św. i nałoży paliusze nowym arcybiskupom-metropolitom, w tym prymasowi Polski, abp Wojciechowi Polakowi.

5 lipca Franciszek pojedzie do diecezji Campobasso i Isernia w regionie Molise. Do południa będzie w archidiecezji Campobasso-Boiano, natomiast po południu w diecezji Isernia-Venafro.

Natomiast 13 sierpnia Ojciec Święty uda się do Korei i będzie przebywał w tym kraju do 18 sierpnia. Motywem papieskiej wizyty będzie VI Azjatycki Dzień Młodzieży, odbywający się w diecezji Daejeon.

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x78993/program-papieskich-celebracji-na-najblizsze-miesiace/