Autor:
Kard. Parolin w Polsce

Jak poinformował Katolicką Agencję Informacyjną ks. Zbigniew Stefaniak, kapelan Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kard. Pietro Parolina powitali: nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jeszcze dzisiejszego popołudnia kard. Parolin uda się do Łomży, gdzie będzie przewodniczył święceniom biskupim ks. prałata Marka Zalewskiego. Kapłan diecezji łomżyńskiej, dotychczasowy radca nuncjatury w Malezji, został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe.

1 czerwca kard. Parolin będzie uczestniczył w VII Święcie Dziękczynienia przy Świątyni pw. Świętej Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich, które jest jednym z czterech ogólnopolskich podziękowań za kanonizację Jana Pawła II. Gość z Watykanu będzie koncelebrować wraz z kard. Kazimierzem Nyczem i innymi biskupami oraz wygłosi homilię.

Tego dnia spotka się w Belwederze z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

Nazajutrz, w poniedziałek 2 czerwca kard. Parolin wygłosi wykład podczas uroczystości upamiętniającej 25-lecie wznowienia stosunków dyplomatycznych miedzy Stolicą Apostolską i Polską. Odbędzie się ona o godz. 10.30 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski z udziałem korpusu dyplomatycznego, Prymasa Polski, biskupów i innych osobistości.

Dostojny gość odwiedzi też 2 i 3 czerwca Kraków, Wadowice i Częstochowę.

Doniosłym punktem wizyty Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej będzie jego udział 4 czerwca o godz. 8 rano w uroczystej Mszy Świętej w archikatedrze warszawskiej - z okazji 25-rocznicy historycznych zmian ustrojowych w Polsce. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele najwyższych władz Rzeczypospolitej z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Gość z Watykanu wygłosi homilię.