Autor:
Uroczystość Świętego Józefa w katedrze

Zebranych w katedrze powitał abp Marek Jędraszewski.

Bp Florczyk wskazał w homilii świętego Józefa jako wzór do naśladowania we współczesnym świecie.

W modlitwie wiernych pojawiły się m.in. problemy świata pracy, ponieważ św. Józef jest patronem robotników.

Na zakończenie mszy świętej głos w imieniu ludzi pracy zabrał przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność, Waldemar Krenc.

Ostatnim akcentem liturgii było wręczenie Srebrnych i Złotych Krzyży Zasługi Archidiecezji Łódzkiej osobom zasłużonym dla Kościoła w Łodzi.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Stefan Bartosiewicz (zakrystianin z par. św. Faustyny w Łodzi), Marian Janiak, Józef Wasiak (zakrystianie w par. Chrystusa Odkupiciela w Łodzi) i Marek Waśniewski (sekretarz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich).
Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Helena Lisowska (katechetka), Mirosława Marcheluk (aktorka), Ryszard Mróz (aktor), Krystyna Fałdyga-Solska i Bogusław Solski (rzeźbiarze), Elżbieta Szewczyk (katechetka), Irena Wolska (katechetka) oraz Ewa i Marek Woźniakowie (nauczyciele).