Autor:
Komunikat Kurii w sprawie ukarania księdza Jacka Stasiaka

Tutaj publikowany jest tekst Dekretu z dnia 9 sierpnia 2013 r. (Abp-411-1474/13).

Arcybiskup Metropolita Łódzki podjął tę decyzję kierując się troską o jedność Kościoła oraz o prawdę i wiarygodność przekazywanej w nim Ewangelii.
Decyzja została podjęta w wyniku niewywiązaniu się przez księdza Jacka Stasiaka ze złożonych deklaracji podporządkowania się punktowi 2. Nakazu karnego z dnia 10 czerwca br. (Abp-411-1009/13) str. 1 str. 2oraz po zignorowaniu przez niego kanonicznych upomnień z dnia 17 i 24 czerwca br.(abp-411—1223/13 i abp-411-1310/13).

Nałożona kara kanoniczna ma zmobilizować księdza Jacka Stasiaka do życia zgodnego z normami Kościoła, do czego zobowiązał się w dniu święceń diakonatu i prezbiteratu, i naprawić publiczne zgorszenie.
Pasterz Archidiecezji Łódzkiej publikuje wszystkie decyzje podjęte wobec księdza Jacka Stasiaka w trosce o dobro duchowe wiernych Archidiecezji.
Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, prosi wiernych Archidiecezji Łódzkiej o nieustanną modlitwę za przyczyną Maryi – Matki Kościoła w intencji świętości kapłanów, o jedność i zgodę w Kościele oraz o wierność Kościołowi wszystkich duszpasterzy i wiernych świeckich.

Ks. Zbigniew Tracz
Kanclerz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej