Archidiecezja Łódzka
Akcja Katolicka w sprawie profanacji Cudownego Obrazu
10:27 | 21.12.2012 | Wyświetleń: 804

Oświadczenie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej Katolicy zrzeszeni w Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej z żalem i oburzeniem przyjęli wiadomość o profanacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w drugą niedzielę adwentu br.

„…ten akt jest wyjątkowym i niespotykanym w historii tego świętego miejsca. Został on bowiem zrealizowany w czasach, które zdają się nie tylko zapominać o świętości i obecności Boga, ale przekraczają wszelkie granice Prawa Bożego i odniesień do Boga, posługując się językiem nienawiści” – napisał Abp Łódzki Marek Jędraszewski w odezwie do wiernych. Są to również czasy, w których dużo mówi się na temat tolerancji, a jednocześnie walczy się z Krzyżem Chrystusowym, dąży się do marginalizacji nauczania religii w szkołach, prześladuje się media katolickie, atakuje się Kościół za obronę życia dzieci poczętych, dąży się do pozbawienia Kościoła zaplecza materialnego, toleruje się bezbożne plakaty i bilbordy, urzędowymi aktami przyzwala się, a nawet akceptuje bluźniercze wystąpienia podejmowane pod pozorami sztuki, wreszcie, zwyczajną praktyką stają się nierzetelne, a nawet celowo zdeformowane medialne relacje o życiu i działalności Kościoła.
Profanacyjny atak na Serce Duchowej Stolicy Polski staje się więc kolejnym elementem kampanii antychrześcijańskiej.
Członkowie Akcji Katolickiej odpowiadają na apel Metropolity Łódzkiego i w swoich Oddziałach Parafialnych włączają się do modlitwy różańcowej w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W imieniu Zarządu DIAK AŁ
ks. dr Grzegorz Dziewulski Maria Mazurkiewicz