Archidiecezja Łódzka
Daj co masz – zrobimy kiermasz!
15:45 | 24.04.2012 | Wyświetleń: 312

Nowa wspólnota oazowa działająca przy par. św. Jana Chrzciciela w Łodzi pomaga pozbyć się wszystkich niechcianych rzeczy. W ramach akcji „Daj co masz - zrobimy kiermasz!” oazowicze zbierają przeczytane książki, obejrzane filmy i nietrafione prezenty.

Jak mówi jedna z organizatorek Kasia Sar zasady akcji są bardzo proste. „Przez dwie niedziele zbieramy książki, filmy, gry edukacyjne i planszowe. Później będzie sprzedaż tych wszystkich darowizn” – tłumaczy oazowiczka. Akcja wspólnoty spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. „W jedną niedzielę udało nam się zebrać około trzydziestu dużych kartonów. W akcje włączają się również osoby spoza parafii. Na przykład nasi znajomi cały czas przynoszą nam książki na uczelnię” – podkreśla Ania Sar, która wspólnie z siostrą zajmuje się organizacją zbiórki. Jakie przedmioty udało już się zebrać? „Jest bardzo dużo nowych książek, ludzie przynoszą prezenty, które wcześniej dostali, całkowicie nowe, jeszcze nieodpakowane filmy. Sądzę, że takimi perełkami są na przykład filmy ewangelizacyjne i książki religijne” – odpowiada Kasia. Pieniądze zebrane w czasie kiermaszu przeznaczone zostaną na wakacyjne rekolekcje dla dzieci. „Nasza wspólnota działa niecały rok, a chcemy wysłać około dziesięciu dzieci na oazę letnią” – tłumaczy Kasia. „Celem akcji jest także ewangelizacja również we wspólnocie. Chcemy, żeby to dzieło nas umocniło” – dodaje inna oazowiczka Ania Fras. Jak zapowiadają organizatorzy książki, filmy i gry będzie można kupić za symboliczną kwotę kilku złotych.

Kolejna zbiórka przedmiotów odbędzie się w niedzielę (29 kwietnia) w par. św. Jana Chrzciciela w Łodzi, przy ul. Artylerzystów 4. Natomiast kiermasz zaplanowano w niedzielę (13 maja).

Posłuchaj materiału Radia Plus Łódź:
{{audio:phpMFEDgo.mp3:Daj%20co%20masz}}