Archidiecezja Łódzka
Relikwie Jana Pawła II w Piotrkowie
13:08 | 14.03.2012 | Wyświetleń: 195

Do Piotrkowa Trybunalskiego trafiły relikwie Jana Pawła II. Ampułkę z krwią papieża-Polaka w specjalnym relikwiarzu przekazał parafii bł. Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz.

Metropolita krakowski spotkał się 9 marca z delegacją piotrkowskiej parafii. „Kard. Dziwisz obiecał także modlitewne wsparcie w dziele budowy kościoła i działalności nowej parafii” – mówi Michał Braun z parafii. Delegacja składała się z 16 osób, z proboszczem parafii, ks. Tomaszem Bartczakiem i wikariuszem, ks. Pawłem Szubertem. „Trzymajcie się Kościoła, trzymajcie się Jana Pawła II – a nie pogubicie się w życiu” – powiedział kard. Dziwisz w przesłaniu do parafian z Piotrkowa Trybunalskiego.

Starania o relikwie rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. „Naszą prośbę poparł arcybiskup Władysław Ziółek i tą drogą trafiła ona Krakowa” – wspomina ks. Bartczak.
Wierni mogli modlić się przy relikwiach już w niedzielę, 11 marca. „”Wszystkim uczestniczącym we mszy św. zostało udzielone błogosławieństwo relikwiami, każdy mógł także indywidualnie oddać im szacunek” – wyjaśnia Braun.
Relikwie będą wystawione w tymczasowej kaplicy, której budowa właśnie trwa. Tymczasem już teraz, w każdy czwartek, w dolnym kościele NSJ w Piotrkowie Trybunalskim, odprawiane jest specjalne nabożeństwo ku czci bł. Jana Pawła II.