Autor:
Uroczystości w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej

O godz. 11.50 otwarta zostanie wystawa plenerowa "Zbrodnia Katyńska", którą będzie można oglądać w pasażu Schillera do 29 kwietnia.
O godz. 12.20 z pasażu Schillera wyruszy Marsz Pamięci, który będzie wyrazem hołdu złożonego ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy prezydenckiego samolotu. Marsz przejdzie trasą Pasaż Schillera – ul. Piotrkowska – al. Mickiewicza – Plac Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
O godz. 12.45 na placu przed kościołem Matki Boskiej Zwycięskiej zbiorą się poczty sztandarowe.
O godz. 13.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w intencji zamordowanych w Katyniu, Twerze (d. Kalininie), Charkowie i innych miejscach na Wschodzie, celebrowana przez abpa Władysława Ziółka. Modlitwa będzie poświęcona także ofiarom katastrofy spod Smoleńska.
O godz. 14.00 przy Pomniku Katyńskim rozpoczną się uroczystości państwowe, które zakończy defilada pododdziałów honorowych.