Autor:
Edukacja na temat naprotechnologii

Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych, zarówno tych, którzy chcą zdobyć informacje na temat naprotechnologii i invitro, ale również małżeństwa, które borykają się z problemem niepłodności. "Uczestnicy spotkania dowiedzą się czym jest naprotechnologia, jakie schorzenia za jej pomocą można wyleczyć, dlaczego jest alternatywą dla in vitro, gdzie w Polsce można uzyskać pomoc w zakresie naprotechnologii" - wylicza Piotr Ogrodowczyk z Poradni Rodzinnej.
Będzie również możliwość zadawania pytań lub umówienia się na indywidualne spotkanie w poradni.
Temat przedstawią specjaliści: Magdalena Ogrodowczyk (profilaktyk zdrowia rodziny i Instruktor metod rozpoznawania płodności, członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny) oraz Błażej Kmieciak (pedagog, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Rzecznik Praw Pacjenta w dwóch łódzkich szpitalach).
NaProTechnologia to metoda diagnostyczno-terapeutyczna ukierunkowana na zdrowie prokreacyjne kobiety. "Umożliwia rozpoznanie przyczyn niepłodności i skuteczne ich leczenie. Daje też szanse na poczęcie poprzez naturalne współżycie i urodzenie zdrowego, donoszonego dziecka. Korzysta przy tym z najnowszych osiągnięć wielu gałęzi medycyny, w tym chirurgii, ginekologii, farmakologii i andrologii, we współpracy z naturalnymi funkcjami prokreacyjnymi kobiety przy pomocy wystandaryzowanej metody rozpoznawania płodności zwanej modelem Creightona" - mówi Ogrodowczyk.
Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Co chrześcijanin powinien wiedzieć o...", który od kilku miesięcy prowadzony jest w Katolickiej Poradni Rodzinnej przy par. bł. Jana XXIII w Łodzi. Początek 29 kwietnia (czwartek) o godz. 18.30 w sali katechetycznej parafii katedralnej w Łodzi (ul. ks. Skorupki 7).