Autor:
Adopcja na Odległość

Dzieło Adopcji na Odległość polega na pomocy jednemu dziecku z Afryki poprzez:
* regularne wsparcie materialne (ok. 50 zł na miesiąc), dzięki któremu dziecku zapewniona jest nie tylko edukacja ale też wyżywienie i opieka medyczna;
* modlitwę za „swoje” dziecko;.
* utrzymywanie z nim kontaktu listownego (raz bądź dwa razy do roku).

Adopcji na Odległość mogą się podjąć zarówno osoby indywidualne, małżeństwa, rodziny, jak też i całe grupy (wspólnoty, klasy, firmy itp.). Pragniemy zachęcić szczególnie do Adopcji dziecka z Afryki przez całą wspólnotę, grupę parafialną albo klasę. Można w ten sposób zjednoczyć wysiłki i uczynić z tego wspólne dzieło. Jest to doskonały sposób na pogłębienie wzajemnych więzi i relacji, bo przecież nic tak nie jednoczy jak wspólnie czynione dobro i świadczenie miłości.
Spotkanie informacyjne na temat Adopcji na Odległość (połączone z pokazem zdjęć z Kenii i świadectwem) odbędzie się w sobotę 27 marca 2010 r. o godz. 18.00 w Domu Ruchu Światło-Życie na Radogoszczy (parafia pw. NMP Królowej Polski, ul. Zgierska 230/232).
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://misyjna-lodz.blogspot.com/