Autor:
Odezwa Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego  w sprawie pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Haiti

Drodzy Archidiecezjanie,
Tragiczne trzęsienie ziemi nawiedziło Haiti - jeden z najbiedniejszych krajów półkuli zachodniej. Zawaliły się budynki, są zabici i ranni. Sytuacja na Haiti jest katastrofalna. Ojciec Święty Benedykt XVI w swoim apelu wezwał wszystkich ludzi do niesienia pomocy ofiarom. Liczy na to, że cały Kościół katolicki włączy się za pośrednictwem swych instytucji charytatywnych w udzielanie najpilniejszej pomocy potrzebującym.
Zmarłych, osoby dotknięte nieszczęściem oraz ich rodziny otoczmy żarliwą modlitwą oraz konkretnym wyrazem bliskości z nimi przez wsparcie materialne. W najbliższą Niedzielę, tj. 24 stycznia br., we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek. Zachęcam archidiecezjan do okazania hojnego wsparcia materialnego tym, którzy ucierpieli na skutek tego kataklizmu. Zebrane ofiary przekazane zostaną przez Caritas Polska na sfinansowanie potrzebnej pomocy.
Wszystkich cierpiących oraz tych, którzy śpieszą im z pomocą polecam Bożemu Miłosierdziu

† Władysław Ziółek
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Łódź, dnia 15 stycznia 2010 r.