Autor:
Komunikat o 40. rocznicy śmierci sługi Bożego o. Anzelma Gądka,

Kuria Metropolitalna Łódzka uprzejmie informuje, że 15 października br. przypada 40. rocznica śmierci kandydata na ołtarze sługi Bożego o. An-zelma Gądka, karmelity bosego, kapłana, założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej okazji w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi przy ul. Liściastej w niedzielę 11 października. o godz. 1800 zostanie odprawiona msza święta dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego rychłej beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. prałat dr Janusz Lewandowicz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
Do uczestnictwa w uroczystości są zaproszeni kapłani, osoby zakonne oraz wierni świeccy.

Bp Adam Lepa
Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa