Autor:
Przybyło kleryków w łódzkim seminarium

Tegoroczny nabór do seminarium był najliczniejszym w ostatnich latach. "Dla porównania w ubiegłym roku przyjęliśmy do seminarium tylko 11 studentów. Mamy więc znaczący postęp" - przyznaje prorektor WSD, ks. dr Dariusz Kucharski. "Oczywiście cieszymy się z tego, bo zwiększone zainteresowanie seminarium jest dobrym znakiem na przyszłość, a jednocześnie wyzwaniem. Będziemy z nimi pracować" - deklaruje ks. Kucharski.
Wszyscy klerycy z pierwszego roku pochodzą z terenu archidiecezji łódzkiej. "Prawie połowa pochodzi z Łodzi, pozostali z innych miejscowości, m.in. Bełchatowa, Aleksandrowa, Tomaszowa Mazowieckiego i Koluszek" - wylicza prorektor seminarium.
W tym roku po raz pierwszy wszyscy łódzcy klerycy są jednocześnie studentami Wyższego Seminarium Duchownego i Wydziału Teologicznego Uniwersyteteu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do tej pory indeksy UKSW mieli tylko klerycy z piątego i szóstego roku. "Dzięki temu pieczę nad formacją intelektualną w pewnym zakresie sprawować będzie nad naszymi studentami Wydział Teologiczny. Nie podważa to jednak naszej autonomii, a wszystkie zajęcia, tak jak do tej pory, odbywać się będą w Łodzi" - komentuje ks. Kucharski.
Nowy rok akademicki rozpoczęło w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi 77 kleryków. Najliczniejszy jest rok pierwszy, na którym studiuje 19 osób. Drugim co do liczebności jest rok szósty - 16 studentów.