Autor:
Ponad 6 tysięcy pielgrzymów z archidiecezji łódzkiej

Jako pierwsi wyruszyli pielgrzymi z Piotrkowa Trybunalskiego (w połowie lipca), miesiąc później - pielgrzymi z Tomaszowa Mazowieckiego. Większość "łódzkich" pielgrzymek dociera na Jasną Górę na 26 sierpnia. "Archidiecezja łódzka nie organizuje jednej, diecezjalnej pielgrzymki, ponieważ tradycja pieszego pielgrzymowania rodziła się w wielu częściach naszego regionu w różnych terminach" - podkreśla ks. Paweł Pęczek, poprzedni kierownik Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej.
We wszystkich pielgrzymkach wyruszających z terenu archidiecezji łódzkiej szło w tym roku na Jasną Górę ponad 6.100 osób. "Lepiej może określić, że tyle osób było zapisanych. W łódzkiej pielgrzymce sporo osób pielgrzymuje bez zapisów" - wyjaśnia ks. Jacek Tyluś, kierownik Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej.
25 sierpnia pątnicy z grup archidiecezji łódzkiej uczestniczą we wspólnej Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej o godz. 9.00, Drodze Krzyżowej na Wałach o godz. 10.30 i spotkaniu dla młodzieży o godz. 15.00 (w sali o. Kordeckiego).
Piesza Pielgrzymka Łódzka ogłosiła konkurs na najpiękniejsze zdjęcie z tegorocznej pielgrzymki. "Czekamy na fotografie ze wszystkich pielgrzymek, które w tym roku szły na Jasną Górę z terenu archidiecezji łódzkiej" - podkreśla ks. Tyluś. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.archidiecezja.lodz.pl/pielgrzymka-konkurs.