Autor:
Abp Ziółek: to była udana pielgrzymka

"Jestem głęboko przekonany, że była to pielgrzymka udana. I dlatego, że liczba pielgrzymów była znacząca, i dlatego, że w tej grupie znaczący procent, około 80, stanowili ludzie młodzi. Ale też niezależnie od tego, czy byli to młodzi czy starsi, widać wyraźnie, że człowiek szuka dzisiaj jednak jakiegoś wyciszenia, jakiejś wspóolnoty, doznań wewnętrznych, które pozwoliłyby mu widzieć sens swojego życia, swojej egzystencji ziemskiej i równocześnie ukierunkowały ku Bogu" - mówił abp Władysław Ziółek przed Mszą świętą odprawioną w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej na zakończenie łódzkiej pielgrzymki.
Tradycją łódzkiej pielgrzymki jest kontynuowanie spotkań także w Łodzi. Co miesiąc, w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej, w ostatnią niedzielę miesiąca, odprawiana jest pielgrzymkowa Msza. Podczas najbliższej, 27 września o godz. 18.00, rozstrzygnięty zostanie konkurs na fotografię z pielgrzymki.
Wierni z terenu archidiecezji łódzkiej pielgrzymowali w tym roku tradycyjnie w kilkunastu grupach. W sumie na Jasną Górę dotarło ich na piechotę ponad 6 tysięcy.