Autor:
Akcja Katolicka apeluje o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Oto tekst odezwy przedwyborczej Akcji Katolickiej w Polsce:

Odezwa Akcji Katolickiej w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego będą kolejnym, sprawdzianem naszej odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny i Europy. Nie dajmy się zwieść fałszywym twierdzeniom, że nie mamy wpływu na losy państwa i politykę międzynarodową. Katolik świecki ma nie tylko prawo, ale i obowiązek uczestniczenia w życiu społecznym. Szczególnym wymiarem naszej aktywności jest udział w wyborach.

Akcja Katolicka po raz kolejny apeluje o wypełnienie tej powinności, która wynika z chrześcijańskiego powołania i ewangelizacyjnej misji Kościoła w świecie. Wybierzmy tych, którzy będą upominać się o wartości chrześcijańskie, broniąc każdego życia ludzkiego, promując katolicki model małżeństwa i rodziny, stawiając tamę demoralizacji i laicyzacji.

Prośmy Ducha Świętego o światło i mądrość, powierzając się opiece Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz wstawiennictwu św. Wojciecha, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

W imieniu Akcji Katolickiej w Polsce

Krajowy Asystent Kościelny Akcji Katolickiej