Autor:
Caritas i Centrum Służby Rodzinie pomagają wypełnić PIT

Centrum Służby Rodzinie już w ubiegłym roku zorganizowało akcję wypełniania zeznań PIT. "Z tej formy wsparcia skorzystało ponad sto osób" - mówi Tomasz Bilicki, wicedyrektor ds. programowych Centrum. "W tym roku również każdy może przyjść do naszej siedziby. Bezpłatnie pomożemy wypełnić formularz i niezbędne załączniki" - dodaje Bilicki.

Akcję wypełniania PIT organizuje również łódzka Caritas. "Już w ubiegłym roku pomagaliśmy w rozliczeniu podatku. Zgłaszały się głównie osoby starsze, nasi podopieczni" - mówi ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas. "Teraz zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z takiej możliwości" - dodaje ks. Ambroszczyk.

W obu instytucjach wypełnieniem PIT zajmą się doświadczeni księgowi. "Księgowe zatrudnione w Caritas zobowiązały się, że jeśli będą chętni, one pomogą w rozliczeniu podatku. Mają już przecież doświadczenie w udzielaniu tego rodzaju pomocy. Wiedzą o co w PIT-ach chodzi" - mówi ks. Ambroszczyk.
Bezpłatne wypełnianie PIT w Caritas możliwe jest w jej siedzibie przy ul. Gdańskiej 111 w dni powszednie w godz. 9.00-15.00. Z kolei Centrum Służby Rodzinie będzie pomagać w swoim biurze przy ul. Broniewskiego 1a w dni powszednie w godz. 10.00-16.00.

Obydwie organizacje, przy okazji wypełniania PIT, będą zachęcać do przekazania 1 proc. podatku na ich rzecz. Centrum Służby Rodzinie prowadzi Fundację Służby Rodzinie "Nadzieja", która zbiera fundusze na budowę Domu Samotnej Matki (jest zarejestrowana jako organizacja pożytku publicznego w KRS pod numerem 0000262774). Caritas Archidiecezji Łódzkiej jest wpisana jako OPP pod numerem 0000274785).