Archidiecezja Łódzka
Zapowiedź peregrynacji obrazu MB Jasnogórskiej po archidiecezji
09:18 | 03.04.2008 | Wyświetleń: 189
Zapowiedź peregrynacji obrazu MB Jasnogórskiej po archidiecezji

Drugie w historii Kościoła w Łodzi nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej zapowiedział abp Władysław Ziółek w słowie na Poniedziałek Wielkanocny. „Zbliża się wyjątkowa sposobność zawierzenia Matce Najświętszej najważniejszych spraw” - zauważa metropolita łódzki. Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej pojawi się na terenie archidiecezji łódzkiej 12 września 2009 roku.

Powitanie nastąpi w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim.
„Zechciejmy dzisiaj zadać sobie pytanie, w jaki sposób już teraz moglibyśmy podjąć przygotowanie do owocnego przeżywania nawiedzenia” – zachęca metropolita łódzki.

„Powinniśmy przede wszystkim budować odpowiedni klimat, sprzyjający głębokiemu przeżywaniu Nawiedzenia. Jego najważniejsze składniki to modlitwa, przekazywanie sobie informacji wraz z serdeczną zachętą i współdziałanie z duszpasterzami” – proponuje hierarcha.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji łódzkiej zakończy się 11 września 2010 roku w katedrze. Przyszłoroczna wizyta będzie jego czwartymi odwiedzinami w Kościele w Łodzi. Po raz pierwszy nawiedził wszystkie kościoły parafialne i część zakonnych w 1974 roku. W 1982 r., znalazł się w łódzkiej katedrze, a w 1983 r przebywał na terenie diecezji przez tydzień (w związku z jubileuszem 600-lecia Jasnej Góry). Obraz, który dotrze do Łodzi poświęcony został w Rzymie w 1957 r. przez papieża Piusa XII. Zawieźli go do Rzymu kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski oraz biskup Michał Klepacz, ówczesny ordynariusz łódzki.