Archidiecezja Łódzka
Afganistan: Msza w intencji poległego żołnierza
10:29 | 09.04.2008 | Wyświetleń: 203
Afganistan: Msza w intencji poległego żołnierza

8 kwietnia w godzinach wieczornych ks. mjr Henryk Kacprzyk, kapelan polskich żołnierzy PKW Afganistan przewodniczył Mszy św. w intencji poległego st. szer. Grzegorza Politowskiego. Żołnierze uczestniczyli w Eucharystii odprawionej na terenie bazy w miejscowości Bagram.

Do zdarzenia doszło w prowincji Ghazni 8 kwietnia, około 14 km na południowy zachód od bazy, gdy patrol z zespołu bojowego „A” udawał się do dystryktu Waghez, celem sprawdzenia wykonania projektów pomocowych. W trakcie patrolu jeden z pojazdów typu HMMWV najechał na ładunek niewiadomego pochodzenia. Eksplozja ładunku raniła 2 polskich żołnierzy.

Rannych żołnierzy, po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia, przetransportowano do szpitala w miejscowości Orgun-e. Pomimo podjętych prób ratowania życia st. szer. Politowski zmarł w szpitalu. Drugi z poszkodowanych, według opinii lekarzy, jest w stanie stabilnym, bez zagrożenia dla życia.

Starszy szeregowy Grzegorz Politowski zawodową służbę wojskową pełnił w 5 pułku inżynieryjnym – Szczecin Podjuchy. Służbę wojskową rozpoczął w 2002 roku, od 2005 r. był żołnierzem zawodowym na stanowisku kierowcy. Pozostawił żonę, miał 26 lat. Na wieść o tragicznym wydarzeniu biskup polowy WP Tadeusz Płoski wezwał do modlitw w intencji poległego żołnierza.