Autor:
Warszawa: w Wielkim Poście klerycy zapraszają na adorację Krzyża

Hasło oparte jest na słowach Chrystusa wypowiedzianych na Krzyżu w powiązaniu z Hymnem o miłości z pierwszego listu św. Pawła do Koryntian.

Nabożeństwa adoracji prowadzone są już od kilku lat. Co roku gromadzą tłumy warszawiaków. Początek o godz. 20.00 w Kościele Seminaryjnym przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54.

To nie jedyna inicjatywa warszawskiego seminarium. Codziennie można skorzystac w kościele z kierownictwa duchowego. Ojcowie duchowni oraz księża wychowawcy pełnią dyżury w konfesjonałach od 1 października do końca roku akademickiego.

Inicjatywa jest skierowana do ludzi młodych, którzy nie znaleźli dla siebie miejsca w duszpasterstwach i ruchach, a także dla kadry naukowej warszawskich uczelni. Codziennie o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem w konfesjonałach dyżurują ojcowie duchowi i wychowawcy seminaryjni.

W Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie studiuje ponad 140 kleryków, w tym 30 na pierwszym roku.