Archidiecezja Łódzka
Brazylia: satelitarne spotkanie papieża z młodzieżą
22:40 | 28.01.2008 | Wyświetleń: 219
Brazylia: satelitarne spotkanie papieża z młodzieżą

Metropolita Aparecidy abp Raymundo Damasceno Assis zaprosił młodzież Brazylii do uczestnictwa w spotkaniu z papieżem Benedyktem XVI za pośrednictwem połączenia satelitarnego.

Odbędzie się ono 1 marca w sanktuarium Matki Bożej w Aparecidzie w ramach projektu „Uniwersytecka droga Europy i Ameryki”. Weźmie w nim udział młodzież z dużych miast Europy i Ameryki, takich jak: Rzym, Nowy Jork, Meksyk. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Europa i Ameryka złączone, aby tworzyć cywilizację miłości”. Stolica Apostolska zaproponowała brazyliskiej archidiecezji Aparecida wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. W odpowiedzi, abp Assis, który jest również przewodniczącym Rady Biskupów Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAM) zaprosił do uczestnictwa w nim studentów z różnych części Brazylii.

Według hierarchy będzie to okazja, aby utworzyć „łańcuch modlitwy, złożony z tysięcy osób z różnych krajów Ameryki i Europy, liczących na wszechpotężne wstawiennictwo Matki Bożej, proszących o sprawiedliwość i pokój dla wszystkich”.