Archidiecezja Łódzka
20-lecie sakry biskupiej księdza biskupa Adama Lepy
23:39 | 21.12.2007 | Wyświetleń: 317
20-lecie sakry biskupiej księdza biskupa Adama Lepy

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego z okazji 20-lecia sakry biskupiej księdza biskupa Adama Lepy (do odczytania wiernym w niedzielę 23 i 30 grudnia br.)

Dnia 2 stycznia 2008 r. Ksiądz Biskup Adam Lepa będzie obchodził Jubileusz 20-lecia przyjęcia sakry biskupiej. Z tej racji jak najserdeczniej zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego, kleryków i wiernych świeckich do udziału we Mszy św., którą Dostojny Jubilat sprawował będzie w sobotę 5 stycznia br. o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.

W czasie tej Eucharystii składać będziemy Bogu gorące podziękowanie za moce Ducha Świętego, jakimi ubogacił Księdza Biskupa, obdarzając Go pełnią Kapłaństwa i wprowadzając do Kolegium Następców Apostołów, a także za wszelkie dobro, które stało się udziałem Kościoła Łódzkiego, dzięki Jego gorliwej posłudze pasterskiej. Zachęcam też wszystkich moich Drogich Archidiecezjan do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Jubilata, aby Jezus Chrystus – Jedyny i Najwyższy Kapłan – pozwolił Mu radować się obfitymi owocami Jego biskupiej misji dla dobra całego Kościoła.