Archidiecezja Łódzka
Przed uroczystością ku czci św. Faustyny Patronki Łodzi
23:49 | 04.10.2007 | Wyświetleń: 265
Przed uroczystością ku czci św. Faustyny Patronki Łodzi

Łódź, stolica archidiecezji od dwóch lat szczyci się duchowym patronatem św. Faustyny. Ta niezmordowana i charyzmatyczna apostołka mieszkała w Łodzi, pracowała w tym mieście i tu również otrzymała misję szerzenia bezgranicznego zaufania wobec Chrystusa, który jest pełen miłosierdzia.

Zbliża się dzień 5 października, poświęcony w liturgii siostrze Faustynie. W długiej i pięknej tradycji, „odpust” jest uroczystością, w której wierni oddają cześć swojemu Patronowi, wspominają jego drogę do świętości i do wyniesienia na ołtarze, a także zastanawiają się jak go naśladować w swoim własnym życiu. Tego dnia również, gdy spełniają określone warunki, mogą uzyskać odpust zupełny, to znaczy dostąpić zgładzenia kary za grzechy, które zostały odpuszczone w sakramentalnej spowiedzi.
Odpust ku czci św. Faustyny obchodzimy w tym roku w piątek 5 października w kościele pod jej wezwaniem przy Placu Niepodległości 1. O godz. 18.00 odprawiona zostanie koncelebrowana msza święta, której przewodniczyć będzie i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. biskup Antoni Dydycz, ordynariusz diecezji drohiczyńskiej.
Po zakończeniu mszy świętej przejdziemy w procesji z relikwiami św. Faustyny do bazyliki katedralnej gdzie ponowiony zostanie akt zawierzenia Kościoła łódzkiego Miłosierdziu Bożemu.
Jak najserdeczniej zapraszam łodzian, a w szczególności czcicieli Bożego Miłosierdzia do licznego udziału w tej uroczystości. Będzie to najlepsza sposobność, aby dobremu Bogu wyrazić wdzięczność za każdy przejaw Jego miłosierdzia, a jednocześnie, żeby publicznie dać świadectwo naszego osobistego zawierzenia Temu, który jest zawsze dla nas pełen miłosierdzia.
Jestem rad, że wspólnie, jako Kościół łódzki, uwielbimy miłosiernego Boga i uczcimy naszą Patronkę św. Faustynę.