Archidiecezja Łódzka
XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę
13:52 | 07.09.2007 | Wyświetleń: 525
XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

W dniach 15 i 16 września br. odbędzie się XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Głównym uroczystościom będzie przewodniczył kardynał Henryk Gulbinowicz, a homilię wygłosi biskup Stefan Cichy z Legnicy.

To już 25-ta pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę, którą zapoczątkował sługa Boży ks. Jerzy Popiełuszko. Wrześniowy pątniczy trud stał się jednym z głównych wydarzeń, podczas którego polski świat pracy manifestował swoją jedność oraz determinację w walce o wolność Ojczyzny, o godność człowieka pracy i o prawa pracownicze. Pielgrzymka Ludzi Pracy zawsze jednak ma charakter religijny. U Królowej Polski wspominamy dramatyczne wydarzenia, o których nie można zapomnieć. Modliliśmy się między innymi za tych, którzy zginęli na Wybrzeżu, w Poznaniu czy Radomiu. W tym roku pragniemy wspomnieć zamordowanych 25 lat temu robotników Zagłębia Lubińskiego.

Przez pośrednictwo naszej Matki i Królowej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej podziękujemy Bogu za dar wolności, w której pragniemy żyć godnie. Będziemy się modlić między innymi o prawo do pracy, o godne wynagrodzenia dla pracujących, o więź z własnym narodem młodych Polaków. Zapraszamy na Jasną Górę osoby odpowiedzialne za gospodarkę kraju, przedsiębiorców i wszystkich Ludzi Pracy. Niech pątniczy trud będzie wyrazem troski o człowieka pracy i o przyszłość naszej Ojczyzny.

ks. dr Jarosław Pater
Archidiecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy