Archidiecezja Łódzka
Rekolekcje dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych – Wadowice
23:56 | 12.09.2007 | Wyświetleń: 600
Rekolekcje dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych – Wadowice

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach kapłańskich na jesieni 2007 r. w nowo otwartym Domu Rekolekcyjnym w papieskich Wadowicach. Dom nosi nazwę: Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno - Pielgrzymkowe "Na Górce" im. Jana Pawła Wielkiego i znajduje się w kompleksie sanktuarium św. Józefa oraz klasztoru karmelitów bosych.

W tym szacownym mieście, gdzie dla Sługi Bożego Jana Pawła II „wszystko się zaczęło”, chcemy i my razem zacząć, zacząć wszystko z Bogiem, odbudować w sobie fundamenty życia duchowego i własnego powołania. Genius loci tego miejsca, przeżywanego z wiarą, może dopomóc Kapłanom odkryć „nowe energie duchowe”, o których pisał Jan Paweł II w „Novo Millenio Ineunte”. Tutaj spotykali się już rektorzy
seminariów polskich, wspólnota Emmanuel z młodzieżą Europy przed wyjazdem do Kolonii oraz różne ruchy, wspólnoty i stowarzyszenia. Teraz zapraszamy Czcigodnych Kapłanów.

2 serie rekolekcji kapłańskich:
14 – 17 Październik – o. Włodzimierz Tochmański OCD „Kapłani – specjaliści od spotkania człowieka z Bogiem i zdolni do praktykowania duchowego ojcostwa (Benedykt XVI do polskich kapłanów)”. Dla kapłanów.

26 – 29 Listopad – o. Tomasz Michalski OCD „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”. Dla kapłanów.

Zgłoszenia na rekolekcje prosimy kierować na następujący adres:
Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe „Na Górce” im. Jana Pawła Wielkiego
ul. Karmelicka 22, 34-100 Wadowice
tel: 033 /873 21 30, fax: 033/ 873 23 78 tel. kom. 603 805 804

info@domrekolekcyjny.pl
smiernik@op.pl

www.domrekolekcyjny.pl
www.swietyjozef.pl
www.karmel.pl

Ufność jest żywą wiarą, pełnym zaufaniem Jezusowi Chrystusowi, który jest samym miłosierdziem. Św. Paweł Apostoł uczy, że przez wiarę w Jezusa Chrystusa, przez złożenie w Nim ufności, otrzymujemy miłosierdzie, które daje nam zbawienie, przebaczenie i czyni nas dziedzicami życia wiecznego. Umacniani przez to miłosierdzie, dar samego Boga, mamy sami stawać się miłosierni wobec innych słowem,
modlitwą, a przede wszystkim poprzez czyn.

Podczas rekolekcji jesiennych w 2007 roku będziemy rozważać tajemnicę obecności Boga w naszym codziennym życiu, który pierwszy pragnie naszego zaufania wobec Jego Opatrzności i Miłosierdzia. Obdarza nas przy tym swoim wyjątkowym powołaniem,
któremu mamy się przypatrzeć, by wiedzieć jak żyć.

Chcemy zwrócić naszą uwagę na św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, którego setną rocznicę śmierci w Wadowicach obchodzimy w tym jubileuszowym roku. W czasie rekolekcji będziemy pochylać się nad życiem naszego Rodaka, Sługi Bożego Jana Pawła II, który pozostawił nam m.in. prawdę o Bogu pełnym miłosierdzia i wypływaniu na głębię życia duchowego.

Więcej: http://www.karmel.pl/rekolekcje/wadowice.html

Z serca życzymy, aby przez udział w wadowickich rekolekcjach wzrosło nasze zaufanie do Boga bogatego w miłosierdzie oraz odważne i pełniejsze realizowanie naszego własnego powołania.

o. Włodzimierz Tochmański OCD
przeor klasztoru i kustosz sanktarium św. Józefa