Archidiecezja Łódzka
Komunikat o uroczystym zakończeniu obchodów Roku Bpa Michała Klepacza
22:38 | 17.09.2007 | Wyświetleń: 390
Komunikat  o uroczystym zakończeniu obchodów Roku Bpa  Michała Klepacza

Dobiegają końca obchody Roku Biskupa Michała Klepacza, trzeciego ordynariusza diecezji łódzkiej. W tym czasie mogliśmy głębiej poznać życie i działalność tego wybitnego pasterza, znakomitego twórcy kultury i męża stanu. Bezpośrednią okazją do zorganizowania licznych spotkań, sesji i wystaw były dwie rocznice – 60. rocznica kanonicznego objęcia rządów w diecezji i przyjęcia sakry biskupiej, oraz 40. rocznica śmierci Biskupa Michała Klepacza.

Uroczyste zakończenie obchodów Roku, dedykowanego Biskupowi Klepaczowi odbędzie się w sobotę 29 września br. o godz. 12.00 w archikatedrze łódzkiej w święto jego patrona. Uczestnicząc w koncelebrowanej mszy świętej będziemy dziękować Bogu za ofiarną posługę pasterską Biskupa w diecezji i za troskę o Kościół w Polsce w najtrudniejszych jego czasach.

Do udziału w tej uroczystości bardzo serdecznie zapraszam kapłanów
diecezjalnych i zakonnych, siostry zakonne, alumnów łódzkich seminariów i wiernych świeckich. Przeżyjmy tą uroczystość zgodnie ze wskazaniem Jana Pawła II, skierowanym do Kościoła łódzkiego, ‚Aby pamięć o przeszłości była zachętą do wysiłków w chwili obecnej …’.