Archidiecezja Łódzka
IX Forum Charyzmatyczne – zapowiedź
18:36 | 13.09.2007 | Wyświetleń: 435
IX Forum Charyzmatyczne – zapowiedź

Bp Joseph Grech z Australii, założyciel wielu grup modlitewnych i kapelan ruchu charyzmatycznego w Melbourne, będzie głównym gościem IX Forum Charyzmatycznego. Spotkanie osób zaangażowanych w Odnowę w Duchu Świętym odbędzie się 12-14 października w Łodzi.

„Będzie to spotkanie przedstawicieli polskich i zagranicznych grup Odnowy w Duchu Świętym, a zarazem szczególny czas słuchania Jezusa, uwielbienia Go i dzielenia się doświadczeniem charyzmatycznej posługi” – podkreślają organizatorzy Forum. Każdego dnia uczestnicy będą zajmować się innym tematem: „Umiłowanie modlitwy”, „Umiłowanie Słowa Bożego”, „Umiłowanie Eucharystii”. Hasło tegorocznego Forum są słowa „Błogosławieni jesteście”.
Głównym mówcą spotkania będzie bp Joseph Grech, 59-letni Maltańczyk, założyciel wielu grup modlitewnych w Australii, od 1993 roku kapelan Odnowy Charyzmatycznej w archidiecezji Melbourne i członek australijskiej Rady Koordynatorów. Od 2001 r. reprezentuje Oceanię w Międzynarodowych Służbach Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (ICCRS). Nie będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce. 5 lat temu (w 2002 r.) prowadził w Częstochowie Konferencję dla Liderów.
Każdego dnia w programie Forum są konferencje zaproszonych gości, warsztaty, świadectwa, wspólna modlitwa – wstawiennicza, o uzdrowienie i Msza święta. Poza bp Grechem konferencje wygłoszą m.in. Inga Pozorska z zespołu „Mocni w Duchu”, jezuita o. Remigiusz Recław, i Teresa Szczur.
Forum organizowane jest przez Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym, który działa przy kościele oo. jezuitów w Łodzi. Spotkanie odbędzie się w hali Społem, przy ul. Północnej w Łodzi. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 września. Na Forum można się zapisać za pośrednictwem witryny internetowej www.odnowa.jezuici.pl/forum. Istnieje również możliwość kontaktu telefonicznego z sekretariatem Forum: tel. (042) 637-75-31.

Forum Charyzmatyczne organizowane jest od roku 1991, w cyklu dwuletnim. Wśród jego gości byli już m.in. José H. Prado Flores, o. Laurent Fabre, ks. Serafino Falvo czy o. Fio Mascarenhas SJ.