Archidiecezja Łódzka
Pielgrzymi z Łodzi dotarli na Jasną Górę
17:16 | 24.08.2007 | Wyświetleń: 363

Pielgrzymi z Łodzi dotarli w piątek po godz. 15.00 na Jasną Górę. Ostatni odcinek pokonli tak szybko, że musieli czekać przed wejściem pod szczyt.

Pierwsze grupy ruszyły z Brzeźnicy Starej już o 5.00 nad ranem. W tym roku był wyjątkowo ciepły poranek. Podobnie jak cały dzień.
Po pokonaniu ponad 30 kilometrów i doskwierającego od godz. 9.00 uapłu do celu dotarło 10 grup, czyli komplet. Pątników witał ze szczytu metropolita łódzki abp Władysław Ziółek. „Cieszę się, że w grupach jest tak wielu młodych ludzi. Widać, że mają w sobie wiele energii – niektóre grupy tańczą, mimo iż mają przecież za sobą cały dzień marszu” – powiedział abp Ziółek Radiu Vox FM.
„Nie mogę powstrzymać łez wzruszenia. To moja szósta pielgrzymka i w tym roku miałam największe problemy. Jeden odcinek musiałam nawet przejechać. Ale doszłam i jestem szczęśliwa” – mówi jedna z pątniczek. „Ciężkie były dwa ostatnie dni – przez te upały. Ale poza tym – to doskonałe doświadczenie. W każdym razie dla mnie – bo szedłem po raz pierwszy” – dodaje pielgrzym z grupy młodzieżowej.
Łódzcy pielgrzymi wezmą dzisiaj udział we Mszy świętej o godz. 18.30.