Archidiecezja Łódzka
Bp Lepa: czas na realizację duchowego testamentu JPII
10:27 | 04.06.2007 | Wyświetleń: 692
Bp Lepa: czas na realizację duchowego testamentu JPII

Stoi przed nami bardzo ważne zadanie – realizacja duchowego testamentu Jana Pawła II – podkreślił bp Adam Lepa podczas konferencji prasowej poświęconej obchodom 20. rocznicy wizyty Ojca Świętego w Łodzi.

Jak podkreślił bp Adam Lepa wizyta papieża w Łodzi była nobilitacją dla Kościoła w Łodzi. „Ta wizyta była najważniejszym wydarzeniem w historii naszego Kościoła. Wywarła też największe piętno na mieszkańcach miasta. Mówiło się, że łodzianie są po tej wizycie inni” – mówił łódzki sufragan.

Bp Lepa wskazał też owoce pielgrzymki. Przede wszystkim Kongres Eucharystyczny i Święto Eucharystii. „Dobrze byłoby jeszcze wymienić m.in. Fundusz Ochrony Macierzyństwa, który zrodził się w związku z pielgrzymką Ojca Świętego. Ma on znamię papieskie” – mówił biskup.

Według bpa Lepy przy okazji rocznicy trzeba pamiętać o realizacji duchowego testamentu Jana Pawła II. „Do niedawna – i jeszcze nadal – byliśmy urzeczeni papieżem-Polakiem. Byliśmy i jesteśmy dumni, że to właśnie nasz rodak, uznawany jest za najgenialniejszego człowieka tej epoki” – przypominał. Jego zdaniem tak właśnie powinno być. „Ale teraz już nie wystarczy oddawać się tym uczuciom. Bardzo ważnym zadaniem jest realizacja duchowego testamentu, jaki zostawił nam Jan Paweł II. To zadanie jest najtrudniejsze, bo i testament nie jest łatwy. To zestwa wymagań i oczekiwań” – podkreślał bp Lepa.