Opis: C:\Users\kamil_000\Downloads\tablica kosiola bmp.jpg

Parafia  farna  św. Katarzyny  Aleksandryjskiej w  Zgierzu  95-100 Zgierz, Pl. Jana Pawła II  nr. 11/13

Opis: C:\Users\kamil_000\Downloads\tablica k stacyjny bmp.jpg

 

POWRÓT

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu –  9.12.2018r.
Puszka „RODZINA RODZINIE”

 

1.       Dzisiaj o godz. 830 „Różaniec za braci” łączymy się w modlitwie za Kościół na Bliskim Wschodzie i wspieramy akcję „RODZINA RODZINIE”.
Dzisiaj  o godz. 1500  Msza Św. w języku ukraińskim według wschodniego obrządku dla wiernych przybyłych z Ukrainy.
Dzisiaj o godz. 1730 druga część Akatystu – zapraszamy.

2.       Zachęcamy do udziału w Roratach, które będą odprawiane o godz. 700.

3.       Msza św. w intencji rodziny Radia Maryja we wtorek 11 grudnia o godz. 1730.

4.       W środę po mszy wieczornej spotkanie grupy „Przyjaciele Oblubieńca”
i seminarium odnowy wiary.

5.       W każdy czwartek od godz. 640zapraszamy do wspólnego odmawiania  brewiarzowej liturgii godzin. W najbliższy czwartek 13 grudnia po mszy św. wieczornej w Sali Przystań wymiana tajemnic różańcowych dla Róż modlących się w intencji dzieci.

6.       13 grudnia zapalmy wieczorem świece w oknie,  by upamiętnić tych, którzy oddali życie w czasie stanu wojennego. Msza Św. w int. ludzi pracy a w szczególności za członków NSZZ Solidarność o godz. 1800 .

7.       Krąg biblijny – spotkania z Pismem Świętym – piątek, godz. 1830.

8.       Rozprowadzamy opłatki wigilijne oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Ceny świec – małe - 5 zł,  duże i piramida po 13 zł.

9.       Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w 16 grudnia.  Poprowadzi je ks. Jan Dobosiewicz rekolekcjonista od Ks. Misjonarzy Wincentego a Paulo . Program wygląda  następująco……

10.  Prasa… Książki  ….są parafialne kalendarze na 2019 r. …

11.  Wszystkie dzieci chętne do śpiewania w Parafialnej Scholi zapraszamy na próby w każdą sobotę o godz. 1000 w salce przy kancelarii. Chór parafialny ma próby w niedziele o godz. 1900.

12.  Parafia organizuje wyjazd do kina Charlie w Łodzi na film fabularny pt. „Chleb z nieba”. Jest to współczesny film fabularny produkcji włoskiej, który ma wyraziste przesłanie natury moralnej, jaką wrażliwość serca należy posiadać, aby dostrzec największe wartości, bez których życie ludzkie, traci głębszy sens. Po filmie spotkanie w Kurii łódzkiej z siostrami Jadwiżankami i rozmowa przy herbatce na temat; „Bóg bliski i tajemniczy”. Wyjazd spod kościoła 15 grudnia o godz. 9.15, powrót do Zgierza o godzinie 14.30. Zapraszamy do obejrzenia filmu wszystkich parafian, zwłaszcza zachęcamy do udziału rodziny. Koszt całości; seansu i transportu 20 zł. Prosimy zgłaszać się dzisiaj i jutro w zakrystii, lub w kancelarii , również drogą telefoniczną.

 

__________________________________________________________________________