OGŁOSZENIA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Przed tygodniem dziękowaliśmy ks. Cezaremu Ochockiemu za roczną posługę w naszej parafii, który od dziś pełni posługę w parafii Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Łodzi. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, od 1 września w naszej parafii będzie pełniło posługę dwóch duszpasterzy – nowy ks. Proboszcz Leszek Kaczor i dotychczasowy wikariusz ks. Filip Durlak.
2. W czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny 2016/2017. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego, zostanie odprawiona 5 września o godzinie 9.00. Na Mszę świętą, w której będziemy prosić o wszelką pomoc na nowy rok szkolny i katechetyczny, serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Radę Pedagogiczną oraz Uczniów Szkoły Podstawowej nr 30. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione tornistry i przybory szkolne uczniów klas I.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.30 Eucharystia o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, rano udamy się do chorych, a od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 17.00. W sobotę, rano Msza św. do Matki Bożej z nabożeństwem.
4. W poniedziałek 29 sierpnia wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
5. W czwartek 1 września wspomnienie bł. Bronisławy Dziewicy. W tym dniu przypada również 77 rocznica wybuchu II wojny światowej.
6. W sobotę 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Dziękujemy również za ofiary złożone podczas Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny w wysokości 2 970 zł, które będą przeznaczone na dalsze prace budowlane naszej nowej świątyni. Ofiary złożone w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zostały przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z naprawą cieknącego dachu naszej kaplicy.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, oprócz tygodników: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, są jeszcze inne publikacje. Zapraszamy do zakrystii po czasopisma.
9. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.
10.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.
11. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:
  1. Anna Głowińska
  2. Bogdana Borowska-Rybus
  3. Ryszard Bogdański
  4. Stanisława Wojciechowska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.