OGŁOSZENIA

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
1. Dziś odbywa się w Łodzi kolejny MARSZ DLA JEZUSA. Początek spotkania o 13:30. Młodzież przejdzie tym razem z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego na Placu Wolności do Archikatedry i tam zostanie odprawiona Eucharystia.
2. Dziś także ostatnie Gorzkie Żale. Zapraszamy na godzinę 17:15.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek rano udamy się do chorych. Nie będzie adoracji o godz. 17:00.
4. W Wielki Czwartek Liturgia w Archikatedrze o godz. 10:00 a w parafii o godz. 18:00. Adoracja wieczorem do 21:00
5. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. Jest to dzień postu ścisłego. Zapraszamy na godzinę 15:00 do naszej kaplicy. Zaśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a tuż po jej zakończeniu rozpoczniemy Drogę Krzyżową z udziałem dzieci. Liturgia o godz. 18:00. Zgodnie z zarządzeniem arcybiskupa będzie zbiórka do puszek na Kościół w Ziemi Świętej i renowację Grobu Pańskiego. Po zakończeniu liturgii Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Rozważania poprowadzi Grupa Modlitewna, adoracja wieczorem do 21:00. Chcemy zwrócić uwagę na przepis liturgiczny, który ZABRANIA udzielania Komunii poza Liturgią Wielkiego Piątku. Tak więc Ci, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca jak i pozostali niech mają świadomość, że tego dnia - poza wyjątkiem chorych - nie można udzielać Komunii.
6. W Wielką Sobotę, jeśli oczywiście pozwoli pogoda, na zewnątrz Kaplicy będziemy święcić pokarmy od godz. 9:00 do 17:00. Zapraszamy także tego dnia do adoracji Grobu Pańskiego. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20:00 na zewnątrz obok Kaplicy. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Tego wieczoru i nocy Kaplica nasza pozostanie otwarta, aby umożliwić poszczególnym osobom adorację indywidualną. Bardzo często słyszymy dziś tłumaczenie o braku czasu na wiele spraw. Może właśnie te wieczorne i nocne godziny będą szansą dla zagubionych, wątpiących i szukających wsparcia. Przez cały czas adoracji będzie czuwał także kapłan w konfesjonale.
7. Rezurekcja rozpocznie się w poranek Wielkanocny o godz. 6:00 uroczystą procesją wokół naszego terenu. Prosimy Asystę parafialną i dzieci sypiące kwiatki o wcześniejsze stosowne przygotowania. Ogłosimy wtedy światu radość, która jest nadzieją naszego życia. Porządek Mszy św. w Wielkanoc to jak wspomnieliśmy rezurekcja o 6:00 a następnie o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej dostępnej w zakrystii. Jest NIEDZIELA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY z załączoną płytą DVD, na której jest film Pasja. Jest także LIST DO PANI.
9. Na koniec chcemy bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie wiązanek z palmami przez kobiety, które w liczbie 15 osób odpowiedziały na nasze zaproszenie. Bóg Wam zapłać.
10. Są także dostępne chlebki, baranki z białej czekolady oraz świece. Ilość jest bardzo mocno ograniczona i więcej już nie otrzymamy.
11.  Liturgia tego tygodnia przynosi nam:
poniedziałek Poniedziałek Wielkiego Tygodnia
wtorek Wtorek Wielkiego Tygodnia
środa Środa Wielkiego Tygodnia
czwartek Wielki Czwartek
piątek Wielki Piątek Męki Pańskiej
sobota Wielka Sobota
12.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.