OGŁOSZENIA

XXII Niedziela Zwykła
1. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli witamy dziś w naszej wspólnocie następcę ks. Józefa. Przedstawiamy Wam ks. magistra Filipa Durlaka, który pochodzi z Nowego Sącza ale ukończył W.S.D. w Łodzi i jest kapłanem naszej archidiecezji. Święcenia otrzymał w Łodzi w roku 1995. Warto dodać, że brat ks. Filipa jest także kapłanem i pracuje w okolicach Bochni. Życzymy z całego serca owocnej pracy, zapału i sił w kapłańskiej posłudze. Szczęść Ci Boże księże Filipie.
2. Szczęśliwie powrócili pielgrzymi z 89 Pieszej Łódzkiej Pielgrzymki na Jasną Górę, także z Grupy Duchowych Pielgrzymów. Pamiętaliśmy o Was podczas mszy świętych i dziękujemy także za Waszą modlitwę
3. Jutro z racji na pierwszy poniedziałek miesiąca Grupa Modlitewna zaprasza wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy o godzinie 19:00.
4. We wtorek na godzinę 9:00 zapraszamy dzieci ze Szkoły podstawowej nr 30 na mszę świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek msza św. o powołania o godzinie 18:30. Przypominamy, że jest to dzień szczególnej modlitwy, w której polecamy Księży pochodzących z naszej parafii a więc Rafała, Piotra i Emanuela oraz alumna Karola. Prosimy o wspólną modlitwę o dar wytrwania w kapłaństwie oraz podczas nauk seminaryjnych. W piątek rano odwiedzimy chorych; od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i jedna msza święta o godzinie 18:00. W sobotę o 7:00 msza święta o Najświętszej Maryi Pannie.
6. Mamy w zakrystii do rozprowadzenia pisma katolickie. Prosimy o ich odbiór po mszy świętej. Nakład tygodnika "Niedziela" został zwiększony ilościowo.
7.  Liturgia tego tygodnia przynosi nam:
poniedziałek wsp. bł. Bronisławy, dziewicy
wtorek dzień powszedni
środa wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża
czwartek dzień powszedni
piątek dzień powszedni
sobota dzień powszedni
8.  Zapowiedzi przedmałżeńskie - XXII Niedziela Zwykła
pierwsze
Dariusz Ołubek kawaler z parafii Wniebowzięcia N.M.P.
Sylwia Gajzler panna z parafii naszej
Bartosz Woch kawaler z parafii N.S.J. Retkinia
Aleksandra Ostrowska panna z parafii naszej
drugie
Dariusz Ołubek kawaler z parafii Wniebowzięcia N. M. Panny
Sylwia Gajzler panna z parafii naszej
Bartosz Woch kawaler z parafii N.S.J. Retkinia
Aleksandra Ostrowska panna z parafii naszej
Jeśli któraś z osób czytających zapowiedzi ma świadomość przeszkód zachodzących pomiędzy narzeczonymi to proszona jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.
9.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.
10.  W minionym tygodniu odeszli od nas:
Małgorzata Han-Marciniak
Janina Łubińska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć drogich im osób składamy wyrazy współczucia.