OGŁOSZENIA

V Niedziela Zwykła
1. Definitywnie zakończyła się duszpasterska wizyta. Dziękujemy za spotkania w domach i wymieniane różne uwagi. To wszystko potrzebne, aby nasza wspólna droga do Boga była jak najbardziej poprawna. Dostrzegamy znaczną i naturalną wymianę pokoleniową. W wielu mieszkaniach zamieszkali studenci ale i nowe rodziny, wiele mieszkań jest też zakwalifikowanych jako pustostany. Cieszymy się z Waszej obecności i zapraszamy do wspólnoty parafialnej szczególnie młodzież, którą coraz częściej widzimy w kaplicy. Jest oczywiście dostrzeganych na mszach świętych wiele nowych twarzy i to tym bardziej cieszy. Czujcie się z nami jak najlepiej. Dziękujemy także za dobrowolne ofiary jakie zostały złożone. Frekwencja podczas kolędy niestety spadła w porównaniu od poprzedniego roku i była na poziomie bez mała 1000 rodzin a dokładnie 973 rodzin (w 2015 r. przyjęło nas 1589 rodzin). Jeszcze raz serdecznie słowa podziękowania z naszych ust pod Waszym adresem za przyjęcie nas oraz wszystkie ofiary na budowę naszej świątyni. BÓG ZAPŁAĆ.
2. Już w tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. To dla nas katolików ważny moment przygotowujący nas do godnego i pełnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. W środę Popielec a więc początek czasu wyciszenia. Rozpoczniemy ten okres od posypania głów popiołem. Prosimy, aby osoby, które podejmą popiół dla swoich bliskich nieobecnych tego dnia z nami z różnych a ważnych powodów, przygotowały wcześniej odpowiednią karteczkę czystego papieru lub przyjęły go w książeczkę do nabożeństwa. Zapraszamy w środę na Msze św. odprawiane o godzinie: 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć, iż jest to dzień postu ścisłego. Bardzo mocno apelujemy do naszych parafian i miłych gości, aby ten dzień w sposób szczególny i głęboki podejść do umartwienia naszego ciała. Będzie to niewątpliwie lekarstwo także dla naszej duszy.
3. Na czas Wielkiego Postu będą także w każdy piątek odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I tak z udziałem dzieci zapraszamy w piątki o godzinie 17:30, a z udziałem młodzieży i dorosłych o godzinie 19:00.
4. Pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach są nabożeństwa, naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu a więc za tydzień o godzinie 17:15 na pierwsze nabożeństwo.
5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej dostępnej w zakrystii. Jest "Niedziela", oraz inne jak np. "Gość Niedzielny" i "Mały Gość Niedzielny".
6.  Liturgia tego tygodnia przynosi nam:
poniedziałek dzień powszedni
wtorek dzień powszedni
środa Środa Popielcowa
czwartek dzień powszedni
piątek dzień powszedni
sobota dzień powszedni
7.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.
8.  W minionym tygodniu odeszli od nas:
Jan Kusiński
Jacek Białek
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć drogich im osób składamy wyrazy współczucia.