OGŁOSZENIA

Uroczystość Najświętszej Trójcy
1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest istotnym dopełnieniem okresu wielkanocnego. Cała działalność Jezusa, zakończona Jego Zmartwychwstaniem i zesłaniem Ducha Świętego była objawieniem tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego. Dziś dziękujemy Bogu, że pozwolił nam tę tajemnicę poznać.
2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 9:00 dzieci z klas III będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św. Natomiast o godz. 16:00 dzieci oddadzą się pod opiekę Matki Bożej. Od jutra dzieci komunijne będą przeżywać Biały Tydzień o godz. 18:30.
3. We wtorek, wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada 43 rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Marka Jędraszewskiego.
4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz.: 7:00, 9:00 i 10:30. Po tej Mszy wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy: I ołtarz tuż za blokiem Rysownicza 34; II ołtarz na wysokości bloku Sukiennicza 9; III ołtarz pomiędzy blokami Sukiennicza 5 a 7; IV ołtarz przy kancelarii. Prosimy bardzo o przystrojenie trasy procesji jak i dekorację ołtarzy. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie w czasie procesji i tak będzie przez całą oktawę. Zakończenie procesji nastąpi na placu przed kaplicą błogosławieństwem na cztery strony świata. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach.
5. Oktawa Bożego Ciała codziennie przez cały tydzień, począwszy od piątku o godz. 18:00. Intencje Mszy św. z godz. 18:30 będą o 18:00.
6. W zakrystii jest do rozprowadzenia prasa katolicka, tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" oraz "Mały Gość". Prosimy o ich odbiór po mszy św.
7.  Liturgia tego tygodnia przynosi nam:
poniedziałek dzień powszedni
wtorek wsp. N.M.P. Wspomożycielki Wiernych
środa dzień powszedni
czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
piątek dzień powszedni
sobota dzień powszedni
8.  Zapowiedzi przedmałżeńskie - Uroczystość Najświętszej Trójcy
drugie
Norbert Krystian Gromekkawaler, parafia tutejsza
Nina Kucińskapanna, parafia tutejsza
Jeśli któraś z osób czytających zapowiedzi ma świadomość przeszkód zachodzących pomiędzy narzeczonymi to proszona jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.
9.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.
10.  W minionym tygodniu odeszli od nas:
Kazimierz Bariasz
Władysław Supera
Wojciech Kabat
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć drogich im osób składamy wyrazy współczucia.