OGŁOSZENIA

XXVI Niedziela Zwykła
1. Przypominamy, że młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, proszeni są o zapisanie się na listę do końca września.
2. 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca. Rano Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej, a wieczorem rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. Święto patrona naszej parafii, św. Michała Archanioła, przypada w czwartek 29 września. W związku z tym w najbliższą niedzielę, 2 października przeżywać będziemy odpust parafialny. Poprzedza go nowenna, która jest odprawiana do piątku o godz. 17:45, zaś w sobotę 1 października będzie połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17:15. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12:00, której będzie przewodniczył ks. prałat Tadeusz Weber, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Po Mszy odpustowej odbędzie się tradycyjnie procesja, dlatego prosimy asystę o udekorowanie i odpowiednie przygotowanie trasy przejścia procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian do aktywnego włączenia się w uroczystości odpustowe.
4. W związku z akcją Budżet Obywatelski w Łodzi, nasza Szkoła Podstawowa nr 30 wystąpiła z projektem budowy rozbiegu i piaskownicy do skoku w dal. Konieczne jest jednak wsparcie w postaci głosowania przez Internet do 9 października. Szczegóły zadania wywieszone są w gablocie przy kancelarii.
5. Mamy już Książkę intencji Mszy św. na nowy 2017 rok. Kto by chciał zarezerwować gregoriankę lub intencję Mszy świętej, to można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
6. Jak widzimy, na nowej świątyni trwają intensywne prace. Bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie finansowe tego dzieła, gdyż wiąże się to z dużą inwestycją sięgającą kilkuset tysięcy złotych. Po zalaniu ław i pokryciu płytami, chcemy jeszcze przed zimą zrobić dach nowego kościoła i budynku parafialnego. W związku z tym planujemy wprowadzić od października tacę inwestycyjną, która będzie w całości przeznaczona na budowę kościoła. Taca inwestycyjna będzie zbierana w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Pierwsza taka taca zostanie zebrana 16 października.
7. W miniony piątek 23 września, wspominaliśmy św. o. Pio. W związku ze wspomnieniem w zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarą album opowiadający o życiu i pracy jaką wykonywał o. Pio. Ofiary złożone za album zostaną przeznaczone na nową świątynię.
8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.