OGŁOSZENIA

XXI Niedziela Zwykła
1. W czwartek zgodnie z planem wyruszyli pielgrzymi w 89. Pieszej Pielgrzymce Łódzkiej. Wyruszyło bardzo wielu młodych ludzi. Jedną grupę stanowią Duchowi Pielgrzymi których z naszej parafii wyruszyło łącznie 43 osoby. Każdego dnia podczas odprawianych mszy św. łączymy się w modlitwie z pątnikami. Dziś zaplanowane jest wejście na Jasną Górę.
2. We wtorek Uroczystość N. M. Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane we wtorek w godzinach; 7.00., 9.00., 16.30 i 18.00.. Jest to święto Patronalne Pomocników Matki Kościoła.
3. Zgodnie z zarządzeniem ks. abpa Marka Jędraszewskiego we wtorek odbędzie we wszystkich kościołach archidiecezji zbiórka do puszki na pomoc ofiarom prześladowanym w Iraku. Uwrażliwiamy na ten sposób niesienia pomocy. Jak zwykle będzie to puszka przy ostatniej ławce lewego rzędu ławek wychodząc z kaplicy.
4. Jak każdego roku pod koniec sierpnia odbywa się tzw. zmiana księży na poszczególnych parafiach. W tym roku zmian jest bardzo dużo bo na pracujących księży i zakonników na terenie diecezji zostały zapowiedziane zmiany w ilości blisko 120 kapłanów. Z każdej parafii naszego dekanatu zmianę ma co najmniej 1 kapłan. Zmiana w naszej parafii dotyczy księdza Józefa który z dniem 30 sierpnia został oddelegowany do parafii we Włodzimierzowie. Dziękując za roczną posługę w naszej parafii, życzymy mu także dalszej owocnej współpracy z ludźmi tak gdzie Go Pasterz pośle. Bóg zapłać księże Józefie. Następcę ks. Józefa przedstawiamy za tydzień gdy już będzie wśród nas.
5. Mamy w zakrystii do rozprowadzenia pisma katolickie. Prosimy o ich odbiór po mszy świętej.
6.  Liturgia tego tygodnia przynosi nam:
poniedziałek dzień powszedni
wtorek Uroczystość N. M. Panny Częstochowskiej
środa wsp. św. Moniki
czwartek wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
piątek wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela
sobota wsp. Najświętszej Maryi Panny
7.  Powiększyło się grono naszej parafialnej wspólnoty, bowiem przez udzielenie sakramentu chrztu świętego włączyliśmy do grona wyznawców Chrystusa:
Zuzanna Paulina Piaskowiak
Natan Horeb
Życzymy zarówno dzieciom jak i rodzicom licznych łask Bożych.
8.  Zapowiedzi przedmałżeńskie - XXI Niedziela Zwykła
pierwsze
Dariusz Ołubek kawaler z parafii Wniebowzięcia N. M. Panny
Sylwia Gajzler panna z parafii naszej
Bartosz Woch kawaler z parafii N.S.J. Retkinia
Aleksandra Ostrowska panna z parafii naszej
Jeśli któraś z osób czytających zapowiedzi ma świadomość przeszkód zachodzących pomiędzy narzeczonymi to proszona jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.
9.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.
10.  W minionym tygodniu odeszli od nas:
Tadeusz Zdanowicz
Maria Orłowska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć drogich im osób składamy wyrazy współczucia.