OGŁOSZENIA

I Niedziela Adwentu
1. Adwent jest szczególnym czasem bezpośredniego przygotowania naszej duszy do powtórnego przyjścia Chrystusa i obchodów pamiątki pierwszego przyjścia. W dni powszednie o godzinie 7:00 będą odprawiane Roraty. Prosimy, aby tak dzieci jak i dorośli mieli ze sobą lampiony w różnej postaci.
2. Zawsze z Adwentem kojarzą nam się opłatki na Wigilię. Już dziś można będzie wejść do zakrystii i podejmować dla siebie, a może i sąsiadów, przygotowane opłatki. Dodajmy, że nie ma za nie żadnego ustalonego cennika a ofiara, jeśli będzie, może być oczywiście dobrowolna. Są już one poświęcone i czekają. Przy tej okazji dziękuję naszej parafiance, która chce zachować anonimowość, która od kilku lat kilka tysięcy opłatków własnoręcznie przygotowuje naklejając paski z gwiazdami i pakując do foliowych woreczków.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek msza św. o powołania o godzinie 18:30. W piątek rano odwiedzimy chorych a od godziny 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i jedna msza święta o godzinie 18:00. W sobotę o 7:00 Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny z nabożeństwem.
4. W przyszłą niedzielę msza św. o godzinie 7:00 w intencji Członków Żywego Różańca i Asysty Parafialnej z różańcem i wystawieniem Najświętszego sakramentu.
5. Rekolekcje Adwentowe będą od trzeciej niedzieli adwentu czyli od 13 do 15 grudnia.
6. Mamy w zakrystii do rozprowadzenia pisma katolickie. Prosimy o ich odbiór po mszy świętej. Cieszymy się znacznym zainteresowaniem "Gościa Niedzielnego". Jest także tygodnik "Niedziela". Są także inne pisma, które z racji ich mnogości aż trudno wymieniać. Są także ciekawe książeczki dla dzieci i dorosłych przypominające o szczegółach związanych z Bożym Narodzeniem w cenie 5 złotych oraz świece Adwentowe w trzech rodzajach po 13, 12 i 5 złotych.
7.  Liturgia tego tygodnia przynosi nam:
poniedziałek Święto św. Andrzeja, Apostoła
wtorek dzień powszedni
środa wsp. bł. Rafała Chylińskiego, kapłana
czwartek wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana
piątek dzień powszedni
sobota dzień powszedni
8.  Powiększyło się grono naszej parafialnej wspólnoty, bowiem przez udzielenie sakramentu chrztu świętego włączyliśmy do grona wyznawców Chrystusa:
Franciszek Jakub Kwiatkowski
Róża Natalia Krupa
Życzymy zarówno dzieciom jak i rodzicom licznych łask Bożych.
9.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.
10.  W minionym tygodniu odeszli od nas:
Siostra Zofia Muszyńska
Piotr Michalak
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć drogich im osób składamy wyrazy współczucia.