OGŁOSZENIA

III Niedziela Adwentu
1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe mających nam pomóc w dobrym przygotowaniu do pamiątki Bożego Narodzenia oraz oczekiwaniu na powtórne Jego przyjście. Podczas każdej mszy świętej głoszona jest nauka. W poniedziałek spotkamy się przed południem o godz. 9:00 a wieczorem o godz. 18:00. Taki sam plan będzie także we wtorek z tymi wyjątkami, że na wtorek przed południem zapraszamy osoby starsze, samotne, dotknięte chorobą (i tu prosimy rodziny jak i parafian o pomoc w bezpiecznym dotarciu do kaplicy), przy czym od godz. 8:40 będzie można przystąpić do sakramentu pokuty. Wieczorem spowiedź rozpoczniemy o godz. 17:30 i będzie trwała aż do zakończenia mszy świętej i spowiedzi ostatniego penitenta. Zwracamy uwagę, że w poniedziałek i wtorek jest tylko jedna msza św. o godz. 18:00.
2. Przypominamy o trwających Roratach. Zapraszamy wszystkich, również dzieci z lampionami. Na końcu Mszy św. tradycyjnie jedno z dzieci przekłada figurkę dzieciątka na drabince zwanej Kalendarzem Adwentowym.
3. Rozprowadzamy opłatki na Wigilię. Są one do podjęcia w zakrystii lub kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
4. Od dnia 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona już na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.
5. Zgodnie z kalendarzem dziś jest zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. Opisana puszka jest przy ostatniej ławce w lewym rzędzie wychodząc z kaplicy.
6. Mamy w zakrystii do rozprowadzenia pisma katolickie. Prosimy o ich odbiór po mszy świętej. Cieszymy się znacznym zainteresowaniem "Gościa Niedzielnego". Jest także tygodnik "Niedziela" oraz "Idziemy". Są także inne pisma, które z racji ich mnogości aż trudno wymieniać.
7.  Liturgia tego tygodnia przynosi nam:
poniedziałek dzień powszedni
wtorek dzień powszedni
środa dzień powszedni
czwartek dzień powszedni
piątek dzień powszedni
sobota dzień powszedni
8.  Zapowiedzi przedmałżeńskie - III Niedziela Adwentu
drugie
Rafał Lenz kawaler ze Starogardu Gdańskiego
Katarzyna Rosiak panna z parafii naszej
Jeśli któraś z osób czytających zapowiedzi ma świadomość przeszkód zachodzących pomiędzy narzeczonymi to proszona jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.
9.  Wszystkim, którzy w tych najbliższych dniach obchodzić będą swoje urodziny, imieniny czy też jakiekolwiek inne rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga.
10.  W minionym tygodniu odeszli od nas:
Mirosław Sikora
Jadwiga Pińczykowska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć drogich im osób składamy wyrazy współczucia.