Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach

Wydarzenia

Jedno Ale Ważne Słowo: Dziękuję!


Drodzy Bracia i Siostry tej samy wiary w Jezusa Chrystusa - w Słowo Boże, które z jednakową siłą zbawienia oświeca wszystkie narody, różne kultury, obyczaje, tradycje i historie! Nazywam się Jarosław Tomaszewski i jestem księdzem diecezji płockiej oraz od kilku już lat misjonarzem w Urugwaju. Mam niebywałe i niezasłużone szczęście znać wiele wspaniałych Osób i cieszyć się Ich bezinteresowną przyjaźnią. Wśród nich znajduje się również od dłuższego czasu ks. Ryszard Stanek, proboszcz Waszej parafii w Pabianicach.
Więcej

„Piosenki dla Niepodległej”


Pod takim tytułem odbył się w naszym kościele koncert piosenek patriotycznych i niepodległościowych, w wykonaniu Pauliny Grochowskiej wraz z towarzyszącym zespołem. Wydarzenie miało miejsce 11 listopada br., dokładnie w Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku zgromadziło ono rekordową ilość mieszkańców, nie tylko naszej parafii, ale również pozostałych części miasta. Zgromadzona publiczność, wspólnie z wykonawcami wykonała wiele piosenek, spędzając w sympatycznej atmosferze ponad 2 godziny.
Więcej

Noc Świętych


W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, w kościele parafialnym św. Maksymiliana w Pabianicach po raz kolejny odbyło się spotkanie modlitewne „Noc Świętych”. W jego trakcie młodzież wraz ze studentami wnosząc następujące relikwie: św. Stanisława Kostki, św. Rafała Kalinowskiego, św. Faustyny Kowalskiej, Św. Feliksa z Kantalicjo, św. Marcina, św. Wita, bł. Karoliny Kózkówny, św. Petroneli, św. Tekli, bł. Jerzego Popiełuszko, św. O. Pio, bł. Józefa Stanka, bł. Angeli Truszkowskiej, św. Jana Pawła II oraz św. Maksymiliana, przedstawiała również sylwetki Świętych i Błogosławionych.
Więcej

Parafialne wakacje dzieci i młodzieży :)


Czas biegnie szybko; ostatni dzwonek oznajmił uczniom zakończenie lekcji w szkole i rozpoczęcie wakacji. Trudno się dziwić. Na ten czas czekają wszyscy – dorośli i młodzież. W dniach 25 lipca – 4 sierpnia kilkunastoosobowa grupa dzieci młodzieży z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Pabianicach wraz z opiekunami wyjechała nad morze. Celem tegorocznego wypoczynku była miejscowość Mikoszewo – w malowniczym miejscu ujścia Wisły do morza. Ale nie chodziło o zwykłą bezczynność. Pogoda okazała się być wymarzoną, jeśli chodzi o wypoczynek nad morzem.
Więcej

XXIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin i IV Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka


Celem organizowanej od 23 lat pielgrzymki rodzin jest modlitwa za rodziny naszej archidiecezji. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Podczas Eucharystii odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz wręczenie nagrody Maryi Matki Życia.
Więcej

Komunia Święta


Jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - maj - to czas, w którym dzieci przyjmują po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa. 20 maja dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej w dwóch grupach: o godz. 1000 i 1200. Przygotowanie dziecka do tego wydarzenia to okazja dla całej rodziny aby pogłębić przyjaźń z Bogiem i odnowić swe życie zgodnie z zasadami Ewangelii.
Więcej

Sakrament Bierzmowania


Sakrament to widzialny znak niewidzialnej łaski Bożej. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi o sakramentach jako o skutecznych znakach łaski, ustanowionych przez Chrystusa i powierzonych Kościołowi (KKK 1131). W sobotę, 5 maja 2018 r. ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś udzielił kolejnemu rocznikowi młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania.
Więcej

Miesiąc poświęcony Matce Bożej


Wczoraj rozpoczęliśmy najpiękniejszy miesiąc - maj, poświęcony Matce Bożej. Przeżyjmy go w łączności z naszą Maryją poprzez śpiew Litanii Loretańskiej. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE do górnego Kościoła codziennie o godz. 1730.
Więcej

Mamy tytuł wicemistrzowski


Wczoraj odbył się 10. Turniej Halowej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej. Patronat nad tym wydarzeniem objęli m. in. Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś oraz Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau. Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: ministrant, lektor młodszy lektor starszy. Był on jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski SLO, które odbędą się w Rzeszowie w pierwszych dniach maja br.
Więcej

Nowi ministranci w naszej parafii


W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (8 kwietnia br.) w naszej parafii odbyła się bardzo miła uroczystość. Po ponad rocznym przygotowaniu 8 kandydatów zostało uroczyście włączonych do grona Służby Liturgicznej Ołtarza. Tym samym grono ministrantów, lektorów i ceremoniarzy liczy łącznie 32 osoby i 4 kandydatów. Rozpiętość wiekowa jest szeroka – od Szkoły Podstawowej po Studentów.
Więcej

Triduum Paschalne


Triduum Paschalne stanowi jedno święto i najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym. W tych dniach wspominamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Święto rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej a kończy się uroczystą procesją rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielki Czwartek wspominamy wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy. Pan Jezus ustanowił wtedy sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa.
Więcej

Siewcy Miłości - obudzić niedźwiedzia


16 lutego w naszej kaplicy rozpoczęliśmy cykl spotkań Siewcy Miłości - obudzić niedźwiedzia. Gośćmi wieczoru byli: Przemysław Wieczorek oraz Aleksandra Cydejko.
Więcej

Koncert „Magis33”


14 stycznia w sali audiowizualnej św. Stanisława Kostki odbył się w naszym kościele wieczór kolęd w wykonaniu zespołu ewangelizacyjnego „Magis33”. Są to w większości kompozycje naszego organisty p. Grzegorza Lorka.
Więcej

Uroczystość Objawienia Pańskiego


Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie świętem Trzech Króli, Kościół na Wschodzie obchodzi już od III wieku (na Zachodzie zaczęto je obchodzić 100 lat później). Słowo "objawienie" pochodzi z języka greckiego (epifania) i oznacza zjawienie się. Pełnia objawienia dokonuje się w osobie Jezusa, który przychodzi jako Syn Boga by odkupić świat z jego win. Pismo Święte nie wspomina o królach, ale o magach lub mędrcach przybyłych ze Wschodu.
Więcej

„Żywa” szopka


Już 4 raz przy naszej świątyni powstała „żywa” szopka. Historia budowy szopek z udziałem żywych zwierząt sięga XIII wieku. W 1223 r. św. Franciszek z Asyżu zbudował pierwszą taką szopkę w miejscowości Greccio. W kolejnych wiekach tradycja ta upowszechniła się w Polsce i na świecie. Obecna w szopce scena narodzin przypomina o narodzinach Syna Bożego, Słowo stało się ciałem aby stać się naszym bratem i Zbawicielem. Pan Jezus przyszedł na świat w wykutej grocie skalnej, która służyła jako stajnia dla zwierząt, stąd obecność zwierząt w szopce.
Więcej

Powrót na górę