Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 21 kwietnia 2019r.

 1. Składamy dzisiaj najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym parafianom i gościom. Pragniemy życzyć, aby wiara w to, że Chrystus Zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przenikała całe Wasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze – zwłaszcza osobistym, rodzinnym i narodowym. Niech Święta będą pełne Bożej łaski i życzliwej miłości. Pan nasz Jezus Chrystus Zmartwychwstały niech nam błogosławi!
 2. Serdeczne podziękowania księżom wikariuszom: ks. Łukaszowi, ks. Przemkowi, ks. Dariuszowi i ks. Pawłowi za wielkopostną posługę. Szczególne podziękowania ks. Łukaszowi, który przez Triduum Paschalne głosił nam kazania.
 3. Słowa podziękowania kierujemy do Liturgicznej Służby Ołtarza: ceremoniarzy, lektorów, ministrantów i ich opiekuna ks. Dariusza za piękne przygotowanie liturgii Paschalnej.
 4. Siostrze zakrystiance podziękowania za wiele trudu i zabiegania o przygotowanie dekoracji i kwiatów do Ciemnicy, do ołtarzy, szat i bielizny ołtarzowej. Bóg zapłać!
 5. Dziękujemy osobom, które dekorowały Grób Pana Jezusa: ks. Łukaszowi i ks. Przemkowi, młodzieży z DA „Arka” i młodszej młodzieży oraz panom, którzy budowali podest. Bóg zapłać!
 6. Naszemu chórowi „Maksymilian” i chórowi „Cantores Paschae” pod przewodnictwem Pana organisty Grzegorza za przygotowanie i czynny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia.
 7. Bardzo dziękuję naszym Nadzwyczajnym Szafarzom Panu Pawłowi, Piotrowi, Markowi i Michałowi za ich posługę w czasie Wielkiego Tygodnia i w niedzielę przez cały rok.
 8. Wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa w kaplicy w Wielki Piątek i Grób w Wielką Sobotę a szczególnie za wspólną modlitwę liturgiczną jutrznię i koronkę do Miłosierdzia Bożego – gorące Bóg zapłać!
 9. Składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian, którzy w okresie Wielkiego Postu złożyli zbiorowo lub indywidualnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy także osobom, które zorganizowały zbiórki w blokach bądź na ulicach. Listy ofiarodawców na kwiaty wywieszone są w gablocie. Bóg zapłać!
 10. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i codziennie o godz. 1500.
 11. Jutro w naszych świątyniach zbieramy ofiary do puszek na potrzeby KUL.
 12. Dziś i jutro porządek mszy św. niedzielny.
 13. Z racji Oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie ma postu.
 14. Od wtorku do Wielkanocy codzienne msze św. odprawiamy następująco : poranne o godz. 700 i 800 w kaplicy w dolnym kościele, a o godz. 1800 w górnym kościele. W niedzielę msze św. o godz. 630 i 1600 są w kaplicy. Pozostałe w górnym kościele.
 15. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza i zbiórka makulatury.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Od dzisiaj decyzją naszego Arcybiskupa wprowadzony jest do naszych kościołów tygodnik „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do zapoznania się z tym nowym w naszym kościele tygodnikiem.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Halina Górczyńska, l.88, ul. Cicha
  śp. Bronisława Czekalska, l.76, ul. Moniuszki
  śp. Piotr Łuczyński, l.40, ul. Łaska
  śp. Adam Młynarczyk, l.74, ul. Wileńska
  śp. Laurencja Mądrakowska, l.82, ul. Robotnicza
  śp. Zbigniew Langowski, l.55, ul. Bardowskiego
  śp. Barbara Cierpiał, l.94, ul. Szarych Szeregów
  śp. Tadeusz Cichoń, l.79, Łódź

Powrót na górę