Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach

Ogłoszenia parafialne

V. Niedziela Zwykła, 10 lutego 2019r.

 1. Z racji II. niedzieli miesiąca o godz. 1700 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Jutro 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes po raz XXVII obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Mottem tegorocznych obchodów jest cytat z Ewangelii wg św. Mateusza - „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. O godz. 1000 w kaplicy zostanie odprawiona msza św. za chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Od godz. 930 spowiedź św. Zapraszamy!
 3. W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego w Pabianickim Centrum Medycznym odbędzie się msza św. w przyszłą sobotę 16 lutego o godz. 1630 w kaplicy szpitalnej za wszystkich chorych i cały personel szpitala. Więcej informacji i harmonogram obchodów Światowego Dnia Chorego na stronie PCM.
 4. Zachęcamy do wypełnienie ankiety naszego synodu diecezjalnego na temat parafii, dostępna jest na stronie naszej archidiecezji i naszej parafii. Ankieta jest internetowa i anonimowa.
 5. Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 27. 04 do 5.05. Więcej informacji na stronie parafialnej i w kancelarii oraz u ks. Dariusza.
 6. Informujemy, że przy naszej parafii w każdą środę w godz. 1600 – 1800 i sobotę w godz. 1000 - 1200 będzie można rozliczyć bezpłatnie zeznanie podatkowe za 2018 r. przekazując 1% na cele i dzieła naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza i zbiórka makulatury na misje.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na ferie zimowe życzymy błogosławieństwa Bożego w podróży, dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Włodzimierz Nowicki, l.70, ul. Moniuszki
  śp. Jan Dobieszek, l.82, ul. Próżna
  śp. Stanisław Pikula, l.76, ul. Moniuszki
  śp. Danuta Królik, l.62, ul. Wiejska
  śp. Józef Suwald, l.84, ul. Cicha
  śp. Łucja Błoch, l.88, ul. Kochanowskiego
  śp. Lucyna Jaguszewska, l.88, ul. Cicha

Powrót na górę