Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach

Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła, 14 lipca 2019r.

 1. Dzisiaj nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 1730.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii franciszkanów z Krakowa, którzy podczas homilii przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru w 1991r., a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. Na Mszy św. o 930 przekażą i zainstalują w naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia – cząstki ich kości. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia czyli cząstki ich ubrań. Będzie można złożyć również do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami.
 3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności w Warszawie, Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto i muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Wyjazd 10 sierpnia sobotę br. Koszt pielgrzymki z obiadem, biletami wstępu i ubezpieczeniem 80 zł (od osoby). Zapisy w kancelarii do 4 sierpnia br. Więcej informacji na stronie parafii i u ks. Łukasza.
 4. Nasi parafianie zwracają się z prośbą i apelem. Syn naszej koleżanki choruje na białaczkę i potrzebuje krwi. Nieważna jest konkretna grupa krwi. Krew można oddać w stacji krwiodawstwa w Pabianickim Centrum Medycznym od poniedziałku do piątku w godz. 800 – 1130. Przy oddaniu należy podać, że oddajemy krew dla Piotra Rutkowskiego.
 5. Parafialna kawiarenka ,,Pod Aniołami"– zaprasza na kawę, herbatę, dobre domowe ciasto w godz. 830 – 1400 i od 1630 – 1930 w dolnym kościele.
 6. W poniedziałek, 19 sierpnia br., po Mszy Św. o godz. 700 w kościele św. Mateusza, wyruszy 551. Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczynając wakacje i urlopy zachęcamy do zaplanowania i wzięcia udziału w pielgrzymce. Wejście na Jasną Górę zaplanowane jest 23 sierpnia ok. godz. 1730. Powrót 26 sierpnia po południu autokarami do Pabianic. Zapisy na pielgrzymkę będą w dniach od 10 do 18 sierpnia w naszej parafii. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej.
 7. Prosimy bardzo, aby w stosownym stroju odwiedzać świątynie i uczestniczyć w Mszach św.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Mirosław Augustyniak, l.62, ul. Łaska
  śp. Józef Parteka, l.83, ul. Łaska
  śp. Marcin Łuczak, l.36, ul. Bardowskiego
  śp. Cecylia Ciężka, l.89, ul. Wiejska
  śp. Waleria Waszczak, l.85, ul. Moniuszki

Komunikat Pielgrzymkowy

  Po raz 551. wyruszy z naszego miasta Piesza Pielgrzymka Pabianicka na Jasną Górę pod hasłem „Stworzycielu Duchu, Przyjdź!”. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się dzień wcześniej, w poniedziałek 19 sierpnia, Mszą św. w kościele św. Mateusza o godz. 700. Wejście na Jasną Górę zaplanowane jest 23 sierpnia ok. godz. 1730; powrót 26 sierpnia po południu autokarami do Pabianic.

  Zapisy na pielgrzymkę będą w dniach 10 – 18 sierpnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w godzinach 1630 – 1900 (oprócz 15 sierpnia). Możliwość zapisu również w dniu wyjścia przy Kościele św. Mateusza od godz. 600 – 645.

  Koszt udziału w pielgrzymce jest następujący: 60 zł – dorośli; 50 zł – młodzież poniżej 18 r. życia (za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej).

  Przy zapisie konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości z numerem PESEL (legitymacji szkolnej lub studenckiej). Osoby niepełnoletnie (poniżej 18 r. życia) pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej. Młodzież w wieku 16 – 18 lat za pisemną zgodą rodziców. Zgodę taką wyrażają przy zapisie.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania, szczególnie tych niezdecydowanych. Intencji mamy bardzo wiele. Możemy te intencje, napisane na kartce również przynieść i złożyć do specjalnej puszki. Intencje te będą zaniesione do Częstochowy i złożone na Ołtarzu Jasnogórskim. Zapisać się będzie można również do Grupy Duchowej. To ci wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogą iść na pielgrzymce, ale chcą uczestniczyć w duchowych darach jakie daje im udział w pielgrzymce. Zapraszam członków Grupy Duchowej i wszystkich sympatyków pielgrzymki do gromadzenia się w swoich parafiach na Eucharystii oraz modlitwie różańcowej w intencji pielgrzymów. Zachęcamy również do przyjechania na nocne czuwanie, które będzie prowadzone przez naszych pielgrzymów.

  Kierownik 551. Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej
  ks. Przemysław Kansy

Powrót na górę