Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach

Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła, 22 lipca 2018r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod patronatem MIVA Polska. To dzieło misyjne pomaga w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Poświecenie pojazdów po każdej mszy św. Przy poświęceniu pojazdów można złożyć ofiary na ten cel. Za złożone ofiary - Bóg zapłać!
 2. Po południu o godz. 1700 nieszpory.
 3. W czwartek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Joachima i Anny, przeżywać będziemy dzień wdzięczności babciom i dziadkom, naszym seniorom. Zapraszamy naszych seniorów w sobotę na godz.1800 na mszę św. w ich intencji, a po mszy św. na wspólne grillowanie przy naszym kościele.
 4. Parafialne Biuro Caritas przy współpracy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Przygotowanych jest 20 tornistrów, w których znajduje się rozpiska z potrzebnymi przyborami do zakupienia. Chętni, którzy chcą wziąć udział a tej akcji proszeni są o pozostawienie na liście numeru kontaktowego.
 5. Parafia św. Mateusza organizuje Ogólnopolską Ewangelizacyjną Pielgrzymkę Pieszą do Niepokalanowa. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej www.pielgrzymkadoniepokalanej.pl.
 6. Niepubliczne Przedszkole „u Lolka” prowadzi zapisy do „zerówki” oraz do grup przedszkolnych dla dzieci od 3 do 6 lat. Przy przedszkolu otwiera się żłobek dla dzieci najmniejszych.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  śp. Władysław Siwiec, l.91, ul. Wiejska
  śp. Irena Siniarska, l.70, ul. Wiejska
  śp. Jadwiga Trzeszczak, l.82, ul. Wileńska

Powrót na górę