Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu, 9 grudnia 2018r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. O godz.1700 nabożeństwo w tej intencji do Miłosierdzia Bożego. Po każdej mszy św. można złożyć do puszki ofiary na pomoc Kościołom na wschodzie.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 1800 spotkanie w grupach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas 3 gimnazjum.
 3. Zapraszamy na Roraty, odprawiamy je codziennie o godz. 700. Przed roratami o godz. 640 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci i młodzież po mszy św. zapraszamy na ciepłe mleko, kakao lub herbatę z drożdżówką, aby mogły iść po roratach do szkoły. Pamiętajmy o przychodzeniu z lampionami.
 4. W najbliższy czwartek, 13 grudnia - kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Polecajmy Bogu naszych rodaków niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i naszą wolność.
 5. Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych. Bardzo prosimy osoby chętne do roznoszenia o zgłaszanie się do kancelarii po opłatki i stosowne zaświadczenia, że czynią to w imieniu parafii. Tegoroczne ofiary składane przy opłatkach przeznaczone są na wymianę okien.
 6. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 16.12 i będą trwać do wtorku. Poprowadzi je ks. Stefan Majewski, który pracuje na Ukrainie. Zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje i spowiedź adwentową. W środę będzie dzień chorych w kaplicy, o godz. 1030 spowiedź a o 1100 msza św. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu chorym do kościoła, jeśli nie mamy transportu proszę o zgłoszenie do kancelarii, parafia zapewni dojazd.
 7. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza i zbiórka makulatury na misje.
 8. Stowarzyszenie „SKRZYDŁA” zaprasza na kiermasz wieńców adwentowych i ozdób choinkowych wykonanych w ramach warsztatów. Zaprasza też na:
  15.12. - g.1530 warsztaty przygotowania kartek świątecznych,
  16.12. II Parafialny Jarmark Świąteczny oraz pieczenie i zdobienie ciasteczek przez dzieci.
 9. W ramach Akcji Caritas Polska „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” można nabyć świece w kawiarence lub przy wyjściu z kościoła.
 10. Tradycyjnie studenci przygotowują sianko wigilijne, można je nabyć od przyszłej niedzieli.
 11. W całej Archidiecezji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej - w przyszłą niedzielę 16 grudnia br.
 12. Proboszczowie Dekanatu Pabianickiego oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Pabianicach i Parafialne Zespoły Caritas Dekanatu Pabianickiego zapraszają w dniu 22.12. na godzinę 1600 do naszej parafii Św. Maksymiliana osoby starsze, samotne i te, które mają w swoim sercu pragnienie podzielenia sie z drugim człowiekiem odrobiną życzliwości na Dekanalne Spotkanie Wigilijne. W programie: świąteczny poczęstunek, wspólne kolędowanie, drobne upominki. Nasi parafianie zapisują się do 17.12 .2018r. w naszej kancelarii. Prosimy także, aby zaproponować osobom, które są w potrzebie. Zapewniamy transport tym, którzy nie mogą sami dotrzeć na spotkanie.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć ostatnie kawy cegiełki z Panamy w kwocie 10 zł.
 14. W okresie zimowym msze święte oraz wszystkie nabożeństwa będą w dolnym Kościele.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Joanna Mróz, l.86, ul. Odrodzenia
  śp. Stefania Mackiewicz, l.87, ul. Moniuszki
  śp. Janina Kulczyńska, l.76, ul. Cicha
  śp. Zygmunt Szczepaniak, l.88, ul Wileńska

Powrót na górę