Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności
Z życia parafii

Komunikat

 

Celebracje Wielkiego Tygodnia 2020 roku w Archidiecezji Łódzkiej Zarządzenie

... Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wiernych w związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, w zgodzie z aktualnie obowiązującymi zarządzeniami władz państwowych, zostają wprowadzone następujące zasady celebracji Wielkiego Tygodnia w parafiach Archidiecezji Łódzkiej:

... 1. W każdym zgromadzeniu może uczestniczyć 5 osób, nie licząc celebransów, zredukowanej do niezbędnego minimum służby liturgicznej i kościelnej (np. organista, zakrystianin);

... 2. Zgodniee z decyzją Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego celebracje Wielkiego Tygodnia powinny być sprawowane we wszystkich kościołach parafialnych i kaplicach publicznych. Ponadto Arcybiskup Metropolita Łódzki usilnie prosi, aby wszystkie wspólnoty zakonne męskie i żeńskie sprawowały liturgię Triduum w swoich kaplicach domowych;

... 3. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych przez mass-media. Liturgie pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego w archikatedrze łódzkiej transmitowane przez TVP3, Toya, radio i internet będą się odbywać w następujących godzinach:

- Msza święta Niedzieli Palmowej o godz. 9.00

- Msza świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19.00

- Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.30

- Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00

 

Apel

Bracia i Siostry w Chrystusie Panu.

... W związku z zaistniałą sytuacją epidemii koronawirusa wiele przedsiębiorstw przeżywa trudności finansowe. Prezydent, Rząd i Parlament wprowadzają specjalne ustawy aby zapobiec upadkowi wielu firm. A przecież każda Parafia przeżywa te same trudności, tym bardziej, że obecność wiernych na Mszy św. została ograniczona do 5 osób.

... Wielu naszych Parafian zwracało się do mnie, aby podać nr konta parafialnego, by w ten sposób mogli złożyć swoją ofiarę. Jestem wdzięczny za taką sugestię i proszę Was Bracia i Siostry o wspieranie tą drogą swojej Parafii.

... Jako proboszcz jestem zobowiązany do regulowania wszystkich bieżących rachunków i wynagrodzeń. Bóg zapłać za zrozumienie, życzliwość i ofiarność.

Ks. Zenon Piechota – proboszcz

 

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:  26 8786 0001 0009 1213 2000 0001

 

Apel

 

Drodzy Parafianie!
Siostry i Bracia.

...Wszyscy z niepokojem przeżywamy każdy dzień. Jednocześnie każdy dzień zawierzamy Bożej Opatrzności, pełni ufności, że Bóg bogaty w Miłosierdzie jest kochającym Ojcem, który pragnie naszego powrotu do Niego. Okres Wielkiego Postu jest świętym czasem, który daje Pan, aby oczyścić nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i wśród spraw doczesnych troszczyć się o wieczne zbawienie. Jak będziemy świętować Wielki Tydzień, a szczególnie Triduum Paschalne wie tylko Bóg. Jednak mamy wszyscy ogromną siłę i moc w modlitwie, a szczególnie w modlitwie różańcowej. My kapłani codziennie o godz. 20:30 modlimy się przed Najświętszym Sakramentem, odmawiając jedną część tajemnic różańcowych, zawierzając Matce Najświętszej, która jest naszą Patronką, wszystkie Rodziny, naszą Parafię i całą Ojczyznę. Chcemy zaprosić i zachęcić Was Drodzy Bracia i Siostry abyście przyłączyli się do tej modlitwy w swoich Rodzinach.

Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas Panie.

ks. Marcin
ks. Kamil
ks. Zenon – proboszcz


 

...

 

  1. Z bólem i przykrością informujemy że w przyszłą niedzielę nie rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Jednak możliwość przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej będzie od poniedziałku (30 marca) do środy (1 kwietnia) włącznie. Spowiedź będzie się odbywać przed południem od godz. 900 do 1200 i po południu od godz. 1700 do 1830. W tym czasie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, aby była możliwość adoracji Pana Jezusa i dziękczynienie za łaskę przebaczenia grzechów.

  2. Jeszcze raz zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w swoich rodzinach o godz. 20:30 o odwrócenie epidemii koronawirusa. Bardzo prosimy aby wystawić w swoim oknie obraz Matki Bożej, która jest naszą najlepszą pomocą i obroną.

  3. W najbliższą środę 25 marca Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje na stoliku z gazetami.
 

ZARZĄDZENIE KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

...W związku z ZARZĄDZENIEM KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ do 4 kwietnia włącznie zostaje zawieszone odprawianie nabożeństw pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Do tego dnia zostają także odwołane wszystkie zaplanowane wydarzenia o charakterze diecezjalnym, dekanalnym i parafialnym.

 


Strona 2 z 5

NOTATKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

 

KONTO PARAFIALNE

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:
26 8786 0001 0009 1213 2000 0001


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne