Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Koncert Kolęd 2015

Koncert Kolęd 2015

KONCERT KOLĘD

....W niedzielę 25 stycznia 2015 r. w Kościele pw. NMP. Królowej Polski w Ozorkowie, odbył się koncert kolęd w wykonaniu połączonych orkiestr dętych Ochotniczej Straży  Pożarnej działającej przy Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach oraz orkiestry  Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej w gminie Zgierz, które prowadzi  kapelmistrz Radosław Szymczyk. Koncert poprowadziła Barbara Polasińska, dyrektor  Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej.

..."Muzyka zawsze była nieodzownym elementem świętowania, symbolizuje radość
i uświetnia wszelkie uroczystości. Z uroczystością Narodzenia Pańskiego łączy się śpiew specjalnych pieśni nazywanych kolędami. Kolędy wykształciły się z popularnych XIII- wiecznych pieśni, które towarzyszyły tańcom w kręgu. Muzyka kościelna była bardzo poważna i nie cieszyła się uznaniem wśród ludu. Proste teksty i wesołe melodie kolęd stanowiły miłą odmianę w życiu współczesnych. Pierwsze ślady kolę na ziemiach polskich pochodzą z początków XV wieku. Jednak najstarsze zabytki ludowych pieśni świątecznych datowane są na I połowę XV wieku. Niezwykłe jest bogactwo polskich kolęd i niepospolite są ich wartości artystyczne" - mówiła dyrektor Barbara Polasińska. Połączone orkiestry wykonały: " Anioł pasterzom mówił", "Cicha noc", " Dzisiaj w Betlejem", " Gdy się Chrystus rodzi", " Pójdźmy wszyscy do stajenki", " Lulajże Jezuniu", " Hej, w dzień narodzenia", " Wśrod nocnej ciszy", " Przybieżeli do Betlejem pasterze", " Triumfy Króla Niebieskiego", " Bracia patrzcie jeno", " W żłobie leży". Warto dodać, że połączone orkiestry koncertują na coraz wyższym poziomie. W tym roku orkiestra brzezińska, której próby odbywają się w poniedziałki w Centrum Promocji i Kultury, będzie obchodziła 110 - lecie powstania, a orkiestra w Dzierżąznej świętuje jubileusz 40-lecia. Na różnych uroczystościach występuje na terenie gminy, powiatu i województwa. Ks. Proboszcz Zenon Piechota dziękując za występ obu orkiestr zachęcił do utworzenia orkiestry dętej z uzdolnionych parafian.

 

NOTATKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

 

KONTO PARAFIALNE

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:
26 8786 0001 0009 1213 2000 0001


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne