Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Galeria zdjęć Ziemia Święta

Ziemia Święta

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2 - 9 marca 2013 r.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga, w której zrodziła się Ewangelia, gdzie tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi, Apostołów to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła.

W pierwszym tygodniu marca 2013 roku Rodzina Radia Maryja zorganizowała pielgrzymkę do Ziemi Świętej w Roku Wiary, by podkreślić, że nasza wiara swój początek bierze w Ojczyźnie Chrystusa. Ponad 650 pątników z całej Polski zebranych w trzynaście grup spotkało się w ziemi Jezusa Chrystusa by rozważać "Piąta Ewangelię".

"Rekolekcje w drodze" - tak można określić czas spędzony w miejscach świętych, który dane mi było przeżyć. Od momentu wylotu z Warszawy do Tel Awiwu; pobyt w Nazarecie (miejscu zwiastowania NMP) i na Górze Tabor, płynąc przez Jezioro Galilejskie, kąpiel w Morzu Martwym i podczas rozważań tajemnic narodzenia Jezusa Chrystusa, wsłuchiwaliśmy się w słowa Zbawiciela. W kolejnych znanych nam z Ewangelii miejscach czuliśmy jego obecność. Betania - dom Łazarza, Marii, Marty, Ain Karem - nawiedzenie św. Elżbiety, Betlejem - cud wcielenia to kolejne punkty naszego pielgrzymowania. Największe wrażenia wywarła na mnie Jerozolima ze wspaniałą panoramą z czasów Chrystusa, a przede wszystkim Bazylika Grobu z Golgotą - cud zmartwychwstania. Dane mi było ujrzeć i dotknąć z wiarą wiele innych miejsc. Eucharystia sprawowana w bazylikach, a także na wolnym powietrzu była centrum każdego dnia i na nowo pogłębiała wiarę łączącą duchowo z Chrystusem.

Zaprezentowane poniżej zdjęcia nie oddadzą w pełni przeżyć i wzruszeń, ale chociaż w niewielkim stopniu sprawią, że poczujemy atmosferę tych świętych miejsc i zachęcą być może do pielgrzymki do Ziemi Świętej.

ks. Bogusław Milo

 

NOTATKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

 

KONTO PARAFIALNE

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:
26 8786 0001 0009 1213 2000 0001


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne