Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

Ofiarowanie siebie Jezusowi

W ręce Twoje, Panie, oddaję życie i zdrowie moje! Oddaję to wszystko, co mam i czym jestem! Oddaję rozum, aby mnie w przepaść błędu nie wtrącił: oddaję wolę, aby nigdy przeciwko Twej nie powstała woli: oddaję pamięć, aby się nie błąkała po bezdrożach czczej i rozbujałej wyobraźni: oddaje prace moje, abyś Ty je na zasługę poświęcił: oddaję serce moje, aby nic prócz Ciebie, a w Tobie wszystko kochało. Panie! Ty mną rządź, kieruj, prowadź, strzeż i czuwaj nade mną, bo nic bez Ciebie, a wszystko z Tobą uczynić mogę.
Panie! za życie dziękuję, od śmierci się nie wypraszam, i życie i śmierć darem jest Twoim. Włożysz krzyż na mnie? Przyjmę go w pokorze, pójdę z nim w ślad za Tobą, pójdę ubogi za ubogim Chrystusem, prześladowany za prześladowanym, ubiczowany złością świata do Ciebie się przygarnę, a powtarzając modlitwę twoją w Ogrojcu: Nie jako ja chce, ale jako Ty , i te słowa, cos mnie ich sam nauczył: Bądź wola Twoja , mam nadzieję w miłosierdziu Twoim, że przyjmiesz tę zupełną ofiarę, którą czynię z siebie i dasz mi łaskę, że w godzinie śmierci z miłością i wiarą zawołam do Ciebie: W ręce Twoje, Panie, oddaję ducha mojego. Amen.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

KONTO PARAFIALNE

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:
26 8786 0001 0009 1213 2000 0001

Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Proboszcz w latach 2012-2022:
ks. Zenon Piechota

Obecny proboszcz:
ks. Jerzy Petera

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 09.00 - 10.00

Nd i św. kościelne - nieczynne