Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Najnowsze informacje

Ogloszenie

Sakrament Bierzmowania dla I i II klas szkoły ponadpodstawowej (Trzeci rok formacji)

...W najbliższą sobotę 12 września o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych z I i II klas, a którzy już byli zapisani i brali udział w formacji przez ostatnie dwa lata. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy, czyli te książeczki, które zawierają podpisy  potwierdzające wcześniejsze uczestnictwo w formacji religijnej. Podczas tego spotkania zostanie zweryfikowana lista kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, w związku z tym obecność obowiązkowa.

 

Informacje dla Ministrantów

...Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć podczas Mszy Świętej jako Służba Liturgiczna Ołtarza na spotkanie ministranckie w sobotę 12 września na godz. 9:30 w salce przy kancelarii parafialnej.

 

IX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

 

IX Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę

...W tym roku Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę będzie miała formę sztafety. Codziennie wyruszy 8 wyznaczonych osób. W dniu 24 sierpnia wszyscy uczestnicy sztafety będą dowiezieni autokarem do Częstochowy i razem wejdą na Jasną Górę.

Lista pielgrzymów jest już zamknięta.


 

Ogłoszenie - Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

 

...W związku z kolejnymi ograniczeniami wydanymi przez Metropolitę Łódzkiego odnośnie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę bardzo prosimy na spotkanie w niedzielę 2 sierpnia na godz. 18.00 tych wszystkich, którzy podjęli decyzję, aby wyruszyć na pielgrzymi szlak.

Obecność obowiązkowa.

 

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

...W związku z ograniczeniami odnośnie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, wiele osób nie podejmie trudu, aby wyruszyć w tym roku na pielgrzymi szlak. Dlatego my kapłani bardzo serdecznie zapraszamy do Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie od 20 do 24 sierpnia na godz. 19.00. Codziennie będzie Msza św. z homilią, konferencja i część różańca św. Będą nam towarzyszyły pieśni pielgrzymkowe. Apel Jasnogórski będzie kończył nasze codzienne modlitewne spotkania. Przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu i pogodny wieczór.
Bardzo serdecznie zapraszamy Pielgrzymów, sympatyków i wszystkich chętnych chcących poczuć atmosferę pielgrzymki.

...Nie będzie też autokarowej pielgrzymki na Górkę Przeprośną w dniu 24 sierpnia. Będzie pielgrzymka autokarowa 26 sierpnia w dniu odpustu Matki Bożej Częstochowskiej. Osoby, które już zapisały się na pielgrzymkę prosimy, aby potwierdziły bądź odwołały wyjazd.

ks. Zenon Piechota – proboszcz

 

Komunikat

KOMUNIKAT

...W związku z komunikatem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia w tym roku pielgrzymowanie na Jasną Górę podlega wielu ograniczeniom. Został nałożony limit wiekowy (od 18 do 65 roku życia).

...Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego pielgrzymi powinni posiadać środki ochrony osobistej, w tym maseczki (osłona ust i nosa) oraz środki do dezynfekcji.
Dlatego wobec wszelkich ustaleń i ograniczeń priorytetem stanie się pielgrzymowanie duchowe.

 


Strona 1 z 5

NOTATKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

 

KONTO PARAFIALNE

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:
26 8786 0001 0009 1213 2000 0001


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne