Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Najnowsze informacje

5 Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę

20 sierpnia po raz piąty wyruszy Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę. Już dziś warto zarezerwować sobie ten piękny sierpniowy czas. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkich, a przede wszystkim tych którzy jeszcze wahają się z podjęciem decyzji. Zapisy odbywać się będą w godzinach urzędowania kancelarii parafii NMP w Ozorkowie od 10 sierpnia.

Osoby chcące przebyć ostatnie kilometry wraz z pątnikami Pieszej Pielgrzymki Ozorkowskiej i wspólnie wejść na szczyt Jasnej Góry mają możliwość przybycia autokarem w dniu 24 sierpnia na Górkę Przeprośną. Wszystkich zainteresowanych prosimy już teraz o zgłaszanie się w kancelarii parafii NMP w Ozorkowie.

 

Dopuszczenie do posługi ceremoniarzu

...Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski udzielił błogosławieństwa kilkudziesięciu nowym ceremoniarzom z całej Archidiecezji Łódzkiej. W tym także dwóm ministrantom naszej parafii - Markowi Rybickiemu oraz Mateuszowi Dudzińskiemu. Uroczystość odbyła się w łódzkiej Archikatedrze. Ministrant w stopniu ceremoniarza, odpowiada za przygotowanie Liturgii i jej poprawny przebieg.

 

Peregrynacja Symboli ŚDM

..Dnia 4 października 2015r. w naszej parafii odbyła się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

więcej informacji na temat ŚDM na stronie lodzpiotrowa.com

 

Polskie Pieśni Patriotyczne

KONCERT - POLSKIE PIEŚNI PATRIOTYCZNE

...8 listopada br. w kościele NMP Królowej Polski w Ozorkowie odbył się koncert pt. "Polskie Pieśni Patriotyczne" w wykonaniu Stowarzyszenia Śpiewaczego Harmonia z Łodzi pod batutą pana profesora Jerzego Rachubińskiego.

Więcej…
 

IV Piesza Pielgrzymka Ozorkowska

IV Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę


27 sierpnia mszą św. w parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie zakończyła się IV Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę. W pielgrzymce uczestniczyło 102 pątników. W ciągu 5 dni pielgrzymi pokonali ponad 160 km. To najdłuższa pielgrzymka z terenu archidiecezji łódzkiej.

 


Strona 1 z 2

Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne