Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Najnowsze informacje

X Piesza Pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę

 

Parafialny Zespół Caritas


...
W naszej Parafii są plany, żeby powstał Parafialny Zespół Caritas. Jest to działo charytatywne świadczące pomoc ludziom potrzebującym, czyli chorym, biednym i opuszczonym. Miłość do Boga ma zawsze prowadzić do służby bliźnim. Jako chrześcijanie mamy nie tylko się modlić, ale również służyć bliźnim w potrzebie, poświęcając swój czas, zdolności i dobra materialne. Bez wolontariuszy nie ma mowy, żeby mogło to dzieło powstać i  funkcjonować.

Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o włączenie się do tej grupy charytatywnej wszystkich, którym leży na sercu dobro wszystkich bliźnich.  Każdy może zostać wolontariuszem: starszy czy młodszy, na emeryturze czy funkcjonujący zawodowo i przyczynić się do pomocy potrzebującym w naszej parafii i okolicy.

Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Marcina, który koordynuje tę inicjatywę.

 

Ogloszenie

Sakrament Bierzmowania dla I i II klas szkoły ponadpodstawowej (Trzeci rok formacji)

...W najbliższą sobotę 12 września o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych z I i II klas, a którzy już byli zapisani i brali udział w formacji przez ostatnie dwa lata. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy, czyli te książeczki, które zawierają podpisy  potwierdzające wcześniejsze uczestnictwo w formacji religijnej. Podczas tego spotkania zostanie zweryfikowana lista kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, w związku z tym obecność obowiązkowa.

 

Informacje dla Ministrantów

...Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć podczas Mszy Świętej jako Służba Liturgiczna Ołtarza na spotkanie ministranckie w sobotę 12 września na godz. 9:30 w salce przy kancelarii parafialnej.

 

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

...W związku z ograniczeniami odnośnie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, wiele osób nie podejmie trudu, aby wyruszyć w tym roku na pielgrzymi szlak. Dlatego my kapłani bardzo serdecznie zapraszamy do Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie od 20 do 24 sierpnia na godz. 19.00. Codziennie będzie Msza św. z homilią, konferencja i część różańca św. Będą nam towarzyszyły pieśni pielgrzymkowe. Apel Jasnogórski będzie kończył nasze codzienne modlitewne spotkania. Przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu i pogodny wieczór.
Bardzo serdecznie zapraszamy Pielgrzymów, sympatyków i wszystkich chętnych chcących poczuć atmosferę pielgrzymki.

...Nie będzie też autokarowej pielgrzymki na Górkę Przeprośną w dniu 24 sierpnia. Będzie pielgrzymka autokarowa 26 sierpnia w dniu odpustu Matki Bożej Częstochowskiej. Osoby, które już zapisały się na pielgrzymkę prosimy, aby potwierdziły bądź odwołały wyjazd.

ks. Zenon Piechota – proboszcz

 

Komunikat

KOMUNIKAT

...W związku z komunikatem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia w tym roku pielgrzymowanie na Jasną Górę podlega wielu ograniczeniom. Został nałożony limit wiekowy (od 18 do 65 roku życia).

...Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego pielgrzymi powinni posiadać środki ochrony osobistej, w tym maseczki (osłona ust i nosa) oraz środki do dezynfekcji.
Dlatego wobec wszelkich ustaleń i ograniczeń priorytetem stanie się pielgrzymowanie duchowe.

 


Strona 1 z 4

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

KONTO PARAFIALNE

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie:
26 8786 0001 0009 1213 2000 0001


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne