"Tu się wszystko zaczęło"
78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców
na Jasną Górę 1 - 2 lipca 2015 r.

Jak każdego roku łódzcy nauczyciele wzięli udział w 78 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę w dniu 1 i 2 lipca. Hasło pielgrzymki – "Tu się wszystko zaczęło" –było inspiracją Sympozjum i dyskusji panelowej.
      W rozważaniach podkreślono, iż każdy ochrzczony niesie wiarę i Ewangelię do innych. W wypełnianiu tego zadania nauczyciele mają szczególną rolę. Po Apelu Jasnogórskim piękny wieczór światła przygotowali nauczyciele z diecezji drohiczyńskiej. Oprawę innych liturgicznych uroczystości pielgrzymkowych przygotowali nauczyciele z DDN z Gdańska, Koszalina i Przemyśla.
      Podczas Mszy Świętej słowa homilii do nauczycieli skierował bp Edward Dajczak – Krajowy Duszpasterz Nauczycieli, który także poprowadził rozważania i różaniec na Wałach.

Elżbieta Kisielińska

projekt, wykonanie: Maciej Wojciechowski
uwagi techniczne:
maciekw@mnc.pl
nadzór merytoryczny
ks. Marek Pluta
logo Duszpasterstwa zaprojektowane i wykonane przez
Marzenę i Michała Faflik