Opłatek Duszpasterstwa
2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2015 2016 2017

SPOTKANIE OPŁATKOWE ŁÓDZKIEGO ŚRODOWISKA OŚWIATOWEGO
WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W ŁODZI
wtorek, 05 stycznia 2010 roku.

Goście |  Słowo Duszpasterza |  Słowo Nauczycieli |  Słowo Biskupa |  Relacja Fotograficzna
ŻYCZENIA
PRZEDSTAWICIELA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW
(wtorek, 5 stycznia 2010 roku)

Ekscelencjo Najdostojniejszy Książe Arcybiskupie, Czcigodni Księża Biskupi i wszyscy zgromadzeni na tegorocznym spotkaniu opłatkowym Nauczycieli miasta Łodzi.
Sługa boży Jan Paweł II nauczał nas takimi słowami:
"Oby Boże Narodzenie ożywiło ponownie w każdym z nas, pragnienie, byśmy stali się aktywnymi i odważnymi budowniczymi cywilizacji miłości"
  Boże Narodzenie to czas nadziei, miłości i pokoju. Pochylając się nad tą wielką tajemnicą miłości Boga do człowieka, stajemy my nauczyciele i wychowawcy XXI wieku zapatrzeni w betlejemska stajenkę i zadajemy sobie pytania: jaka jest moja miłość do Boga i człowieka, do każdego ucznia, którego stawiasz Panie na mojej nauczycielskiej drodze? Czy potrafię na co dzień być świadkiem miłości, aby jak najlepiej realizować moje nauczycielskie powołanie, pomimo trudności przed jakimi staje nauczyciel we współczesnym świecie?
  W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania Bóg daje nam swojego Syna przychodzącego jako Dzieciątko, abyśmy zatrzymali się w biegu dnia codziennego z refleksją jak ważne w naszym życiu są: dzieci, rodzina, a także wspólnota nauczycieli, którą także dzisiaj tworzymy.
Dlatego stając przed Wami Pasterzami Kościoła Łódzkiego dziękujemy za opiekę duszpasterską nad Nauczycielami i Wychowawcami, za naszego duszpasterza i każdą osobę tworzącą wspólnotę łódzkich nauczycieli.
  Życzymy aby Światło, które przyszło na świat oświetlało drogę dawania świadectwa miłości, a Maryja Matka Jezusa peregrynująca w naszej archidiecezji wypraszała wszelkie potrzebne łaski Kościołowi Łódzkiemu, jego Pasterzom i wszystkim wiernym.

projekt, wykonanie: Maciej Wojciechowski
uwagi techniczne:
maciekw@mnc.pl
nadzór merytoryczny
ks. Marek Pluta
logo Duszpasterstwa zaprojektowane i wykonane przez
Marzenę i Michała Faflik