Opłatek Duszpasterstwa
2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2015 2016 2017

SPOTKANIE OPŁATKOWE ŁÓDZKIEGO ŚRODOWISKA OŚWIATOWEGO
WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W ŁODZI
czwartek, 04 stycznia 2007 roku.

Program |  Goście |  Słowo Duszpasterza |  Słowo Biskupa |  Relacja Fotograficzna
Słowo wprowadzenia Duszpasterza Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Łódzkiej ks. Jarosława Pater

Bądźmy uczniami Chrystusa to hasło obecnego roku duszpasterskiego 2008/2009. Nawiązuje ono do Ewangelii, w której widzimy, że obok Jezusa są zawsze Jego uczniowie. Nauczanie i działalność Chrystusa opierały się na obecności wokół Zbawiciela ludzi słuchających Go. Jest to relacja Nauczyciel - uczniowie. Nauczyciel przekazujący swoją wiedzę oraz świadomość uczniom, którzy przyjmują naukę Boskiego Mistrza. Nauczanie i działalność Kościoła również opiera się na przekazywaniu słowa prawdy Bożej, ożywia-jącej życie ludzkie. Słowo Jezusa ma bowiem niezwykłą moc i wewnętrzną siłę przemieniającą człowieka. W uroczystość Bożego Narodzenia usłyszeliśmy, że na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (...) w Nim było życie, a życie było światłością ludzi [J 1, 1. 4]. Hasło tegorocznego programu pracy duszpasterskiej wzywa nas przede wszystkim do otwarcia się na Boże Słowo, aby wsłuchiwać się w naukę Zbawiciela i wcielać Ją w życie. Do tego zobowiązuje nas bycie uczniem Chrystusa, który przekonany o słuszności nauki Mistrza ją przyjmuje, aby swoim życiem dawać o Nim świadectwo. Realizacja na co dzień zaleceń Zbawiciela objawia się w miłości, ale także wielkiej nadziei płynącej z wiary. W takim klimacie przeżyjmy tegoroczne spotkanie opłatkowe nauczycieli i wychowawców Archidiecezji Łódzkiej. Niech bycie uczniem Chrystusa staje się powinnością, napełniającą nas siłą i radością z faktu, że samego Boga mamy za Mistrza.

projekt, wykonanie: Maciej Wojciechowski
uwagi techniczne:
maciekw@mnc.pl
nadzór merytoryczny
ks. Marek Pluta
logo Duszpasterstwa zaprojektowane i wykonane przez
Marzenę i Michała Faflik