Opłatek Duszpasterstwa
2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2015 2016 2017

SPOTKANIE OPŁATKOWE ŁÓDZKIEGO ŚRODOWISKA OŚWIATOWEGO
WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W ŁODZI
czwartek, 04 stycznia 2007 roku.

Program |  Goście |  Słowo Duszpasterza |  Słowo Biskupa |  Życzenia Nauczycieli |  Relacja Fotograficzna
Słowo wprowadzenia Duszpasterza Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Łódzkiej ks. Jarosława Pater

Swoim powołaniem nieśmy nadzieję innym zachęca nas program duszpasterski w Archidiecezji Łódzkiej na rok 2006/2007. Być nauczycielem to znacznie coś więcej niż wykonywać tylko swój zawód. Sobór Watykański II w Deklaracji o wychowaniu chrześcijańskim naucza, że "piękne (...) i wielkiej doniosłości jest powołanie tych wszystkich, którzy pomagając rodzicom w wypełnianiu ich obowiązku i zastępując społeczność ludzką, podejmują w szkołach zadania wychowawcze; powołanie to wymaga szczególnych przymiotów umysłu i serca, jak najstaranniejszego przygotowania i ciągłej gotowości do odnowy i dostosowania" (nr 5). Dlatego sługa Boży Jan Paweł II w swoich pielgrzymkach do Ojczyzny przypominał nauczycielom i wychowawcom, że "podjęli się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych im dzieci i młodzieży" (Łowicz 1999).
  Przypatrywanie się powołaniu naszemu ma kształt dialogu z Bogiem. Rozpoczęliśmy go uczestnicząc w ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę, tocząc go pod opieką dobrej nauczycielki dialogu z Bogiem - Maryi. Był tam również dialog prowadzony przez wychowawców i uczestników podczas panelu na naszym corocznym Seminarium. W takim klimacie przeżyjmy dzisiejsze spotkanie opłatkowe nauczycieli i wychowawców Archidiecezji Łódzkiej. Niech nieustanny zachwyt miłością Chrystusa, przychodzącego jako Dziecię na ziemię, pomaga odkrywać dar dialogu jako zasady pracy nauczyciela i daje radość w realizacji powołania służącemu ludzkiej nadziei.

projekt, wykonanie: Maciej Wojciechowski
uwagi techniczne:
maciekw@mnc.pl
nadzór merytoryczny
ks. Marek Pluta
logo Duszpasterstwa zaprojektowane i wykonane przez
Marzenę i Michała Faflik