Opłatek Duszpasterstwa

MARZANNA WOJCIECHOWSKA
JADWIGA KONIKOWSKA

OPŁATEK NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW 2006

Tegoroczny opłatek Nauczycieli i Wychowawców odbył się w środę, 4 stycznia 2006 roku w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przy ulicy św. Stanisława 14. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 1800 kolędą Gdy się Chrystus rodzi. Przybyłych gości powitał Archidiecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców ks. dr Jarosław Pater. Spotkanie uświetnili swoją obecnością między innymi arcybiskup Władysław Ziółek, metropolita łódzki wraz z biskupami pomocniczymi Adamem Lepą i Ireneuszem Pękalskim, wikariusz biskupi ds. katechizacji ks. infułat Józef Fijałkowski, wiceprezydent miasta Łodzi Marek Michalik, łódzki kurator oświaty Jerzy Posmyk, dyrektor Wydziału Edukacji miasta Łodzi Jacek Człapiński, dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego Janusz Moos oraz dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Wiesława Zewald.

Po słowie powitania został odczytany przez katechetę Pawła Adamczyka fragment Ewangelii według św. Łukasza. Następnie uczniowie Gimnazjum nr 21 w Łodzi zaprezentowali Program Bożonarodzeniowy przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Anny Dybowskiej, Haliny Góreckiej, Agnieszki Muszyńskiej i Sylwii Wojtasik. Przedstawienie ukazywało tradycje spędzania wieczoru wigilijnego u wielkich Polaków. Niezwykłą atmosferę świąt nadały śpiewane przez uczniów kolędy i pastorałki. Życzenia w imieniu wspólnoty Duszpasterstwa Nauczycieli Archidiecezji Łódzkiej złożyła Jadwiga Konikowska, nauczycielka języka niemieckiego (tekst życzeń) wraz z dyrektorką Gimnazjum nr 21 Anną Bartos (tekst życzeń). Następnie zabrał głos Arcybiskup, Metropolita Łódzki kierując pasterskie słowo do zgromadzonych(tekst życzeń) . Dostojny mówca podkreślił ważność misji nauczyciela we współczesnym kształtowaniu i wychowaniu młodego człowieka.

Przy śpiewie kolęd łamaliśmy się opłatkiem składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Była to doskonała okazja poznania siebie nawzajem oraz wyrażenia swojej życzliwości. Wspólna herbata z pysznym ciastkiem zakończyła tegoroczne spotkanie opłatkowe.

relacja fotograficzna

projekt, wykonanie: Maciej Wojciechowski
uwagi techniczne:
maciekw@mnc.pl
nadzór merytoryczny
ks. Marek Pluta
logo Duszpasterstwa zaprojektowane i wykonane przez
Marzenę i Michała Faflik