Opłatek Duszpasterstwa
2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2015 2016 2017

Nauczycieli i Wychowawców zorganizowało spotkanie opłatkowe, które w tym roku od było się 3 stycznia w gościnnym łódzkim Seminarium Duchownym. Kolędą powitaliśmy abp. Władysława Ziółka, biskupów pomocniczych - Adama Lepę i Ireneusza Pękalskiego, oraz gospodarzy Seminarium - prorektora ks. Jana Wolskiego i prefekta ks. Andrzeja ścieszko. Pośród kolędujących nauczycieli byli też przedstawiciele władz oświatowych Łodzi - kurator Dorota Szafran i dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Grażyna Tadeusiewicz. Nastrój refleksji i radości, jaki towarzyszy świętowaniu narodzin Bożego Syna, przypomnieli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Łódzkiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Montessori, prezentując pełne ciepła i barw jasełkowe przedstawienie. Zobrazowane przez występujące dzieci uczucia dobra i nadziei dominowały także w życzeniach, które w imieniu nauczycieli złożyła Księdzu Arcybiskupowi Jadwiga Kunikowska - nauczycielka 21 Gimnazjum. W odpowiedzi Arcypasterz mówił o odpowiedzialności, jaką wobec współczesności ponosi wychowawca i  nauczyciel, o potrzebie ciągłej pracy z młodymi ludźmi, którym przyszło dorastać w świecie rozchwianych wartości, o wierze, która ustanawia ład moralny człowieka, pozwalając mu tworzyć i pracować. W duszpasterskim słowie skierowanym do wszystkich zebranych, a także w rozmowach osobistych Ksiądz Arcybiskup życzył nam, byśmy wśród codziennych trosk potrafili znaleźć uspokojenie i czas na refleksję, by nasza praca czyniła dobro i przynosiła zadowolenie oraz aby nowy rok był pomyślny dla nas i naszych bliskich. Kiedy łamaliśmy się opłatkiem z księżmi, kolegami i koleżankami, podczas indywidualnych rozmów i podczas agapy słychać było podobne życzenia. Opuszczaliśmy progi Seminarium w mroźny styczniowy wieczór, pokrzepieni wiarą i dobrym słowem Bożym. Serdeczne Bóg zapłać Księdzu Arcybiskupowi, Biskupom pomocniczym oraz duszpasterzowi nauczycieli i wychowawców - ks. dr Jarosławowi Paterowi za zorganizowanie opłatkowego spotkania.

Tekst i zdjęcia
Agnieszka Wojtas i Piotr Staroń -
nauczyciele Szkoły Podstawowej ŁOPS Montessori w Łodzi
Niedziela 4/2002