Dodano: 22.12.2014 r.   23:03

Zapowiedzi ślubów

21.12. 2014 roku - IV NIEDZIELA ADWENTU

• Jutro odwiedzimy chorych z Komunią świętą - bez pierwszo piątkowych; prosimy o adresy.

• Do środy msze święte o NMP zwane roratami, które są odprawiane codziennie rano o godz. 6:30. Zapraszamy do licznego udziału.

• Również dzisiaj ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny ministrantów.

• W środę wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, by zgodnie z polską tradycją zachować w tym dniu post. W wigilię nie będzie mszy świętej wieczornej. Zapraszamy na pasterkę na godzinę 24:00. Pół godziny wcześniej tj. o godzinie 23:30 rozpocznie się śpiew kolęd przez nasz chór parafialny. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

• W Boże Narodzenie msze święte będą o godz. 9:00; 10:30; 12:00 i 17:00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 7:00. W drugi dzień świąt przypada święto św. Szczepana; msze święte w porządku niedzielnym. Obrzęd poświęcenia owsa na każdej mszy świętej.

• Spotkanie ministrantów i lektorów dla omówienia Pasterki w poniedziałek po mszy świętej o godzinie 17:30.

Informacja gospodarcza: zostały zakończone prace związane z ociepleniem stropu kolegiaty. Koszt tych prac to ponad 30 tys. zł.

• Prasa katolicka: kolejny podwójny świąteczny numer tygodnika "Niedziela" i "Idziemy" oraz "Gość Niedzielny" i inne pisma. Do nabycia w zakrystii, w sklepiku u sióstr lub kancelarii parafialnej nasze kalendarze o kolegiacie.

• Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej kolegiaty, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.