Jedyna dozwolona fobia

Dodano: 29.03.2007 r.   23:06

Antychrześcijaństwo, antykatolicyzm jest jedynym dopuszczalnym a nawet mile widzianym uprzedzeniem we współczesnym świecie.

Wydawało się, że wraz z upadkiem sowieckiego imperium i kompromitacji komunizmu, ze wstydem odszedł też w niepamięć głupi, bezmyślny ateizm niszczący wszystko, co przypominało ludziom o Bogu.

Jednak nie. On nie zginął, on się tylko przepoczwarzył.

Biblia - Objawienie Boże wyraźnie mówi o czasach antychrysta.

Dzisiejsza Europa wstydzi się swoich chrześcijańskich korzeni.

Unia Europejska walczy z podziwu godną determinacją nie bojąc się Boga tylko słowa "Bóg".

Drwiny i kpiny z Kościoła w mediach nie znają granic.

Dzieje Kościoła są dla wielu historią ignorancji, ciemnoty, nietolerancji.

Natomiast wkład Kościoła m.in. w kształtowanie systemu edukacji, uniwersytetów, działalności charytatywnych, troski o ludzi biednych, chorych, samotnych, kształtowanie prawa międzynarodowego, nauki, fundamentalnych zasad prawnych jest przemilczany a nawet ukrywany.

Zachód zawdzięcza Kościołowi katolickiemu o wiele więcej niż większość ludzi, w tym katolicy, mogliby przypuszczać.

Dlatego gorąco zachęcam wszystkich do lektury książki :

"Jak Kościół katolicki zbudował zachodnią cywilizację"

autor : Thomas E. Woods Jr.

tłumaczenie : Grzegorz Kucharczyk

Wydawnictwo AA, Kraków 2006

Tytuł oryginału : "How the Catholic Church Built Western Civilization" - Washington 2005

zobacz fragmenty : Niezastąpiony Kościół