Z ŻYCIA PARAFII

Wolborska parafia w "Przyjaznej wsi"

16 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się podsumowanie trzeciej już edycji konkursu "Przyjazna Wieś" na najlepszy projekt zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.
W tym roku do etapu wojewódzkiego konkursu zgłoszonych zostało 10 projektów. Ocenie formalnej poddanych zostało 8, w tym: 3 w ramach kategorii społecznej i 5 w ramach kategorii technicznej. Do tej ostatniej zakwalifikował się projekt "Remont pokrycia dachowego, elewacji i ogrodzenia Kościoła Św. Mikołaja Bpa w Wolborzu" zrealizowany przez wolborską parafię. Ostatecznie zajął on 5 miejsce. Pamiątkowy dyplom i zestaw gadżetów promocyjnych z rąk marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia odebrał ks. Prałat Grzegorz Gogol-proboszcz wolborskiej parafii. Wraz z panią Grażyną Szustorowską- inspektorem ds. zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Wolborzu reprezentowali naszą gminę.
Ideą konkursu, organizowanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich jest wskazanie i docenienie przykładów infrastruktury wiejskiej, która służy nam wszystkim chroniąc środowisko naturalne i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi. To okazja do wypromowania tych, którzy przy wsparciu funduszy unijnych realizują innowacyjne projekty, budując wieś przyjazną ludziom i środowisku.